pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dochodzenie 3

Autor książki:

David Hewson

Dane szczegółowe:
Wydawca: Marginesy
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 528 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788363656614
ISBN: 978-83-6365-661-4
Data: 2014-06-18
Cena wydawcy: 44.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Sarah Lund ma poprowadzić trudne śledztwo w sprawie szczątków znalezionych w kopenhaskim porcie, tymczasem nie może się już doczekać awansu i przeniesienia do Działu Operacji, Planowania i Analiz. Chce się zająć domem i zadbać o relację z dorosłym już synem. Ostatecznie do zajęcia się sprawą nakłania ją dawna miłość, Mathias Borch, obecnie pracujący w PET.

Szybko się okazuje, że zwłoki w porcie to dopiero początek dramatycznych wydarzeń: znika dziewięcioletnia córka miliardera Roberta Zeuthena, a porywacz podejmuje dziwną grę z Lund, podsuwając jej kolejne tropy i powtarzając, że chce tylko odzyskać należny dług.

W Dochodzeniu III - obok Sarah Lund - powraca też Troels Hartmann, którego znamy z części pierwszej jako walczącego o stołek burmistrza Kopenhagi. Teraz jest premierem. Właśnie zbliżają się wybory parlamentarne i Hartmann chce ponownie je wygrać. W kraju, jak na całym świecie, jest kryzys gospodarczy. Hartmann ma romans z przewodniczącą Partii Centrum. Walczy z lewicą. I co chwilę grozi mu jakaś kompromitacja - książka zaczyna się od takiej właśnie sytuacji.

I w tym Dochodzeniu Sarah Lund będzie musiała walczyć z fałszywymi tropami, z politykami ukrywającymi prawdę, by nie narazić na szwank swej kariery, z diabolicznym mordercą i z własnymi uczuciami, z którymi sobie nie radzi (powracają obrazy i skojarzenia ze sprawy Nanny Birk Larsen).

A w Kopenhadze znów listopad - szary, stalowy, ponury, siny, mokry, przygnębiający, ciemny Piękne, lodowate z wyglądu biurowce. A w porcie - kontenery, hale, złomowisko, rdzewiejący opuszczony statek... i zwłoki.

Książka "Dochodzenie 3" - David Hewson - oprawa miękka - Wydawnictwo Marginesy. Książka posiada 528 stron i została wydana w 2014 r.