pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Dialogi ksantypiczne
Tytuł książki:

Dialogi ksantypiczne

Autor książki:

Roger Scruton

Dane szczegółowe:
Wydawca: Antyk Marek Derewiecki
Rok wyd.: 2005
Oprawa: twarda
Ilość stron: 290 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788389637314
ISBN: 83-89637-31-6
Data: 2006-10-10
Obniżka! 21.70  32.00  10.3 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Dialogi ksantypiczne - opis książki:

Filozofia kojarzy się przeciętnemu człowiekowi z poważną, trudną często do zrozumienia dziedziną nauki, która na dodatek posługuje się hermetycznym językiem znanym jedynie profesorom uniwersytetów lub domorosłym mędrcom. Tymczasem autor Dialogów ksantypicznych w sposób beztroski i momentami bezczelny kpi z uznanych starożytnych filozoficznych autorytetów. Pod płaszczem humoru i quasi naukowych dociekań przemyca swą spiskową teorię dziejów. Sokrates, Platon, Parmenides czy Arystoteles ukazani w krzywym zwierciadle własnego "męskiego” kompleksu wyższości stają się narzędziami, dyskretnie wprowadzanego, feministycznego porządku świata. Fantazja doprowadza autora do wniosku, że główne myśli platonizmu sformułowała Ksantypa, żona Sokratesa i jej szacowne koleżanki. Daje również do myślenia sugestia, że gdyby tak naprawdę było słynne dialogi Państwo i Prawa, a może i cała europejska cywilizacja, nie byłyby przykładem okrutnych i bezwzględnych "męskich” metod rządzenia, lecz przesycone miłością i ciepłem kobiecych namiętności.
Poczucie humoru i erudycja, z jaką został napisany ten filozoficzny żart pozwolą czytelnikowi spojrzeć z zaskakującej perspektywy na korzenie naszej kultury.
(Od wydawcy polskiego)

Książka "Dialogi ksantypiczne" - Roger Scruton - oprawa twarda - Wydawnictwo Antyk Marek Derewiecki. Książka posiada 290 stron i została wydana w 2005 r. Cena 21.70 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]