pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Deutsch dla średnio zaawansowanych

Autor książki:

Maciej Hen

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 448 s.
Wymiar: 143x205 mm
EAN: 9788308068786
ISBN: 978-83-0806-878-6
Data: 2019-09-05
32.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Opis książki:

Do Marka Deutscha, niespełnionego warszawskiego plastyka, który u progu starości żyje na granicy materialnego przetrwania, zgłaszają się dwaj tajemniczy adwokaci z propozycją odzyskania kawałka ziemi na rumuńskiej Bukowinie, niegdyś ponoć należącego do jakiegoś jego dalekiego pradziada. W tym celu Deutsch musi jednak osobiście zdobyć dokumenty potwierdzające ciągłość jego rodowodu. Podróż śladami przodków - przez Ukrainę do Rumunii - ujawnia wiele zaskakujących szczegółów z historii rodziny Deutscha. Wszystkie jej nitki - żydowskie, niemieckie, chłopskie i szlacheckie - prowadzą do pewnej owianej posępną legendą postaci historycznej?
Po znakomicie przyjętej i uhonorowanej m. in. Nagrodą Literacką im. Gombrowicza powieści Solfatara, której akcja rozgrywa się w siedemnastowiecznych Włoszech i Francji, Maciej Hen porzuca kostium i sztafaż historyczny, aby przedstawić swoją wizję współczesnej Polski. Deutsch dla średnio zaawansowanych to przewrotna, nasycona autoironią i dyskretnie zaprawiona szczyptą magii quasi-faustowska opowieść o poszukiwaniu korzeni, odzyskiwaniu młodości i odnajdywaniu zagubionego sensu.

Książka "Deutsch dla średnio zaawansowanych" - Maciej Hen - oprawa miękka - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 448 stron i została wydana w 2019 r. Cena 32.33 zł. Zapraszamy na zakupy!