pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Depresja w praktyce lekarza rodzinnego
Tytuł książki:

Depresja w praktyce lekarza rodzinnego

Autor książki:

Marek Jarema

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Termedia
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788379881581
ISBN: 978-83-7988-158-1
Data: 2016-12-13
50.35  70.00  19.65 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Depresja stanowi dobry przykład pełnej integracji ciała i psychiki, przejawia się bowiem zarówno objawami z kręgu psychopatologii, jak i dolegliwościami cielesnymi. To choroba powodująca upośledzenie funkcjonowania organizmu, która może w dużym stopniu przyczyniać się do inwalidyzacji pacjentów i sprawiać, że ich życie i aktywność ulegają znacznemu zubożeniu. Depresja jest uznawana za najbardziej dolegliwą chorobę (most painful medical disorder) - 50% chorych ma myśli samobójcze, 30% podejmuje próby samobójcze, 15% popełnia samobójstwo. Według danych WHO rocznie notuje się około miliona samobójstw, z czego 70% jest spowodowanych depresją - więcej niż zgonów wskutek działań wojennych czy katastrof. Depresję rozpoznaje i leczy psychiatra, ponieważ jest ona zaburzeniem psychicznym. Tak jednak jest tylko w teorii. W praktyce chorzy na depresję najczęściej najpierw zgłaszają się do lekarzy rodzinnych, lekarzy pierwszego kontaktu, internistów czy neurologów z prośbą o poradę i pomoc w związku z objawami depresji. Dlatego tak ważne jest, aby lekarze innych specjalności, a przede wszystkim lekarze rodzinni, posiadali umiejętności rozpoznawania i inicjowania leczenia depresji. Książka "Depresja w praktyce lekarza rodzinnego" pod redakcją prof. Marka Jaremy jest w tym względzie nieocenioną pomocą.

Poszczególne rozdziały poświęcone są m.in. takim zagadnieniom, jak: obraz kliniczny depresji, zagrożenia w depresji, leczenie farmakologiczne depresji, inne formy leczenia depresji oraz psychoterapia depresji.

Książka "Depresja w praktyce lekarza rodzinnego" - Marek Jarema (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Termedia. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2016 r. Cena 50.35 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Marek Jarema (red.) - autor m.in.:
Produkty podobne:
Depresja w praktyce lekarza POZ - okładka książki

Depresja w praktyce lekarza POZ

Marek Jarema (red.)
Depresja - okładka książki

Depresja

Janusz Krzyżowski
Depresje i zaburzenia afektywne - okładka książki

Depresje i zaburzenia afektywne

Stanisław Pużyński