pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Depozyt wiary. Jak kościół katolicki zachował autentyczną doktrynę wczesnych chrześcijan

Autor książki:

James L. Papandrea

Dane szczegółowe:
Wydawca: eSPe
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 381 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788374827881
ISBN: 978-83-7482-788-1
Data: 2017-01-30
33.15 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Czy zdarza ci się słyszeć, że znaczna część tego, w co wierzą katolicy, jest "wymyślona" przez ludzi, a nie dana przez Boga, że są to nie mające żadnego oparcia w Piśmie Świętym "dodatki", które stanowią naleciałość na pierwotnym, autentycznym chrześcijaństwie?
Czy chciałbyś wiedzieć, jak odpowiadać na tego rodzaju zarzuty?
A może sam masz wątpliwości i pragniesz przekonać się, czy wiara katolicka jest zgodna z tym, w co wierzyli pierwsi chrześcijanie?
Sięgnij po znakomicie napisaną książkę Jamesa Papandrei. Udowadnia on, że istnieje nieprzerwana łączność pomiędzy przesłaniem Jezusa a doktryną Kościoła Katolickiego, a wszystkie prawdy wiary głoszone przez Kościół wynikają bezpośrednio z nauczania Chrystusa przekazanego przez Jego uczniów. Przez pierwsze stulecia naszej ery rozumienie tego nauczania rozwinięte zostało dzięki teologicznej pracy najbardziej światłych umysłów tamtych czasów, których nazywamy Ojcami Kościoła. Doktryna i liturgia, które są tej pracy efektem, żyją do dziś w Kościele Katolickim i stanowią depozyt autentycznej wiary uczniów Jezusa.

"Żyjemy w czasach dyktatury moralnego relatywizmu i rozmytych wartości. Nihilizmu i poprawności politycznej, która zastępuje prawdziwą religię. Bez powrotu do fundamentów wiary, która zbudowała zachodnią cywilizację, czeka nas katastrofa. Ta książka przypomina, dlaczego to Kościół katolicki jest skałą, mogącą nas przed tą katastrofą uchronić. Skałą, o której mówił Piotrowi Jezus Chrystus".

Łukasz Adamski, teolog, publicysta, krytyk filmowy i autor książki Bóg w Hollywood
James L. Papandrea jest profesorem historii Kościoła, autorem wielu książek na ten temat, konsultantem w dziedzinie formacji wiary dorosłych oraz profesjonalnym muzykiem.

Książka "Depozyt wiary. Jak kościół katolicki zachował autentyczną doktrynę wczesnych chrześcijan" - James L. Papandrea - oprawa miękka - Wydawnictwo eSPe. Książka posiada 381 stron i została wydana w 2017 r. Cena 33.15 zł. Zapraszamy na zakupy!