pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Dar przyjaźni z Jezusem. Lectio divina z Łazarzem, Martą i Marią z...
Tytuł książki:

Dar przyjaźni z Jezusem. Lectio divina z Łazarzem, Martą i Marią z Betanii

Autor książki:

Stanisław Haręzga

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 152 s.
Wymiar: 150x225 mm
EAN: 9788380653351
ISBN: 978-83-8065-335-1
Data: 2019-09-18
16.64  22.00  5.36 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

„Bóg w swojej wielkiej miłości przemawia do ludzi jak do przyjaciół i przestaje z nimi, aby zaprosić i przyjąć ich do wspólnoty z sobą.” (Dei verbum n. 2)

To podstawowa prawda Bożego objawienia, która w pełni zaistniała w Jezusie Chrystusie. Jeśli wchodzimy w żywą relację

z Chrystusem w Jego Kościele, to mocą Ducha Świętego jesteśmy zdolni do tworzenia głębokich relacji z ludźmi. Nie można bowiem jednocześnie pozostawać w przyjaźni z Panem i w oderwaniu od innych. Duchowość chrześcijańska jest więc duchowością przyjaźni

z Chrystusem i z ludźmi.

Jezus obdarza zaufaniem wszystkich swoich uczniów i chce, aby wszyscy byli jego przyjaciółmi, niemniej nie każdy jednakowo w tę przyjaźń się angażuje. Tak było w przypadku pierwszych uczniów i tak jest do dzisiaj.

Wśród przyjaciół Jezusa szczególnie wyróżnia się rodzeństwo z Betanii: Łazarz, Marta i Maria. To dzięki swej szczególnej więzi

z nauczycielem ta trójka znalazła się na kartach Ewangelii. Na ich przykładzie możemy najlepiej i najpełniej dostrzec istotne cechy duchowości wszystkich przyjaciół Jezusa. Przyjrzyjmy się zatem tej niezwykłej relacji.

Książka "Dar przyjaźni z Jezusem. Lectio divina z Łazarzem, Martą i Marią z Betanii" - Stanisław Haręzga - oprawa Miękka - Wydawnictwo Świętego Wojciecha. Książka posiada 152 stron i została wydana w 2019 r. Cena 16.64 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Serce pełne Boga - okładka książki

Serce pełne Boga

ks. Rene-Luc
Produkty podobne: