pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty

Autor książki:

Robert C. Martin

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 424 s.
Wymiar: 170x237 mm
EAN: 9788328302341
ISBN: 978-83-2830-234-1
Data: 2014-11-04
48.66  69.00  20.34 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Poznaj najlepsze metody tworzenia doskonałego kodu Jak pisać dobry kod, a zły przekształcić w dobry Jak formatować kod, aby osiągnąć maksymalną czytelność Jak implementować pełną obsługę błędów bez zaśmiecania logiki kodu O tym, ile problemów sprawia niedbale napisany kod, wie każdy programista. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak napisać ten świetny,czysty" kod i czym właściwie powinien się on charakteryzować. Co więcej - jak odróżnić dobry kod od złego Odpowiedź na te pytania oraz sposoby tworzenia czystego, czytelnego kodu znajdziesz właśnie w tej książce. Podręcznik jest obowiązkową pozycją dla każdego, kto chce poznać techniki rzetelnego i efektywnego programowania.

W książce Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty" szczegółowo omówione zostały zasady, wzorce i najlepsze praktyki pisania czystego kodu. Podręcznik zawiera także kilka analiz przypadków o coraz większej złożoności, z których każda jest doskonałym ćwiczeniem porządkowania zanieczyszczonego bądź nieudanego kodu. Z tego podręcznika dowiesz się m.in., jak tworzyć dobre nazwy, obiekty i funkcje, a także jak tworzyć testy jednostkowe i korzystać z programowania sterowanego testami. Nauczysz się przekształcać kod zawierający problemy w taki, który jest solidny i efektywny.

Książka "Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty" - Robert C. Martin - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 424 stron i została wydana w 2014 r. Cena 48.66 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]