pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Czy naukowiec może wierzyć w cuda?

Autor książki:

Ian Hutchinson

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Prodoteo
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 300 s.
EAN: 9788366665774
ISBN: 978-83-6666-577-4
Data: 2022-10-19
32.05 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Czy nauka jest wrogiem wiary Czy istnieją sprawy, których nauka nie potrafi wyjaśnić Czy istnienie Boga to zagadnienie naukowe Czy teoria ewolucji obaliła biblijny opis stworzenia

Prowadząc wykłady poświęcone nauce i chrześcijaństwu, fizyk plazmowy Ian Hutchinson otrzymał setki podobnych pytań od dociekliwych słuchaczy. Na przestrzeni lat omówił w ten sposób szeroki zakres tematów, poczynając od ewolucji człowieka po zmartwychwstanie Jezusa. Swoje odpowiedzi i rozważania zebrał w Czy naukowiec może wierzyć w cuda. Czerpiąc z własnego doświadczenia naukowca i chrześcijanina oraz opierając się na solidnych podstawach naukowych, Hutchinson rozprawia się z popularnymi zarzutami ateistów i jasno pokazuje, że chrześcijaństwo i nauka wzajemnie się wspierają i są intelektualnie spójne.

Uczony, badacz i chrześcijanin Ian Hutchinson odnosi się do pytań zadawanych przez wielu, na które jednak niewielu umie trafnie odpowiedzieć. Łączy naukę na najwyższym światowym poziomie i wiarę chrześcijańską w sposób wyrafinowany, naukowy, życzliwie osobisty oraz niezmiennie wyrozumiały. Nauka, teologia, etyka, historia, filozofia i studium biblijne schodzą się razem na wykładzie, jaki stanowi ta książka.

Leith Anderson, prezes stowarzyszenia National Association of Evangelicals z Waszyngtonu

Te same pytania, które zadawano Ianowi Hutchinsonowi i na które odpowiada on w tej książce, zadawano również mnie i też starałem się na nie odpowiedzieć. Hutchinson to naukowiec, a zarazem chrześcijanin, z duszpasterskim sercem dla tych, których nurtują głębokie i intrygujące pytania o Biblię i naukę, a nie zadowolą ich odpowiedzi protekcjonalne i uproszczone. [] To niezwykle wartościowa książka.

Scot Mc Knight, profesor Nowego Testamentu w katedrze im. Juliusa R. Manteya, Northern Seminary

Ian Horner Hutchinson protestancki apologeta chrześcijański, inżynier jądrowy i fizyk, obecnie profesor nauk i inżynierii jądrowej w Massachusetts Institute of Technology.

Jest autorem ponad 200 artykułów naukowych na temat zjawisk plazmowych i fuzji jądrowej, a także podręczników akademickich na temat diagnostyki plazmy. W latach 2003-2009 kierował Wydziałem Nauk i Inżynierii jądrowej na MIT. Jego zespół skonstruował i prowadził badania z użyciem tokamaka Alcator C-Mod urządzenia do przeprowadzania kontrolowanej reakcji termojądrowej. Hutchinson wielokrotnie przemawiał na tematy relacji nauka-wiara. W swojej książce Monopolizing Knowledge (2011) wyjaśniał dlaczego scjentyzm pogląd, że nauka to jedyne źródło wiedzy jest niezgodny z prawdą i nieracjonalny.

SERIA APOLOGETYKA

Objawienie jest niezmienne, ponieważ odsłania wieczne prawdy dotyczące natury wszechświata, ludzi, a nade wszystko Boga. Zmienia się jednak kontekst intelektualny, społeczny i kulturowy, w którym rozbrzmiewa słowo Boga. Dlatego, by prawda chrześcijańska mogła być rozumiana, trzeba wyrażać ją i głosić wciąż na nowo. W niniejszej serii ukazują się książki prezentujące właściwe rozumienie i uzasadnienie wiary. Powstaje ona z myślą o każdym, kto chce poznać racjonalnie uzasadnione argumenty za prawdziwością objawienia.

SERIĘ OPRACOWUJĄ: Wydawnictwo W drodze, które od 1973 roku wydaje publikacje, pomagając łączyć wiarę z codziennością. Fundacja Prodoteo, której misją jest propagowanie stylu życia opartego na wartościach chrześcijańskich, m.in. poprzez popularyzację wiedzy z zakresu apologetyki chrześcijańskiej i znajomości Pisma Świętego.

Książka "Czy naukowiec może wierzyć w cuda?" - Ian Hutchinson - oprawa miękka - Wydawnictwo Fundacja Prodoteo. Książka posiada 300 stron i została wydana w 2022 r. Cena 32.05 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.