pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Człowiek. Biografia

Dane szczegółowe:
Wydawca: Copernicus Center Press
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 420 s.
Wymiar: 140x215 mm
EAN: 9788378864141
ISBN: 978-83-7886-414-1
Data: 2019-01-21
43.41  59.90  16.49 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Człowiek. Biografia - Robin Dunbar - opis książki:

Jak to się stało, że jedna z małp przeszła tak niezwykłą drogę od lasów tropikalnych Afryki po współczesne globalne społeczeństwo informacyjne?
Książka Robina Dunbara doskonale łączy ze sobą naukową precyzję i wielki talent narratorski autora, dzięki czemu przedstawiona w niej opowieść jest nie tylko wiarygodna, ale przede wszystkim fascynująca i pobudzająca do myślenia. Człowiek. Biografia przedstawia epokę przed historią - najbardziej tajemniczy, ale przy tym kluczowy fragment opowieści o człowieku.

Historia ewolucji człowieka fascynuje nas jak żadna inna: zdajemy się posiadać niedającą się zaspokoić ciekawość tego, kim jesteśmy i skąd pochodzimy. Tradycyjnie, historię tę opowiada się zawsze przy pomocy kości i kamieni, które składają się na zapis archeologiczny - i nie bez przyczyny. Zwykle tylko one mogą nam dostarczyć poczucia pewności. W ciągu ostatniego półwiecza archeologowie niechętnie oddalali się od sfery "twardych dowodów", nie chcąc być oskarżonymi o oddawanie się spekulacjom. A przecież kamienie i kości wytyczają zaledwie peryferia faktycznego terytorium, na którym odbyła się ewolucja człowieka, czyli obszaru przemian społecznych i umysłowych, które, krok za krokiem, dały początek współczesnym ludziom.

To właśnie tutaj rodzą się naprawdę wielkie pytania: Co znaczy być człowiekiem (w przeciwieństwie do bycia małpą człekokształtną)? I w jaki sposób staliśmy się tym, czym jesteśmy?
Robin Dunbar Robin Dunbar (ur. 1947), angielski antropolog i psycholog ewolucyjny, specjalizujący się w badaniach ssaków naczelnych, zwłaszcza pawianów. Pracuje na Uniwersytecie Oksfordzkim, gdzie przewodniczy grupie badawczej zajmującej się społecznymi i ewolucyjnymi aspektami neurologii na Wydziale Psychologii Eksperymentalnej. Jest autorem książki Nowa historia ewolucji człowieka (CCPress 2014)

Książka „Człowiek. Biografia” - oprawa miękka - Wydawnictwo Copernicus Center Press.

Książka posiada 420 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Człowiek. Biografia"
Robin Dunbar - autor m.in.:
Potęga mózgu. Jak ewolucja życia - okładka książki
Potęga mózgu. Jak ewolucja życia społecznego kształtowała... Clive Gamble, John Gowlett, Robin Dunbar;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Książka o Niczym - okładka książki
Książka o Niczym John D. Barrow
Produkty podobne: