pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Czerwień. Kolory zła. Tom 1 (wyd. specjalne)

Autor książki:

Małgorzata O. Sobczak

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAB
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788328090262
ISBN: 978-83-280-9026-2
Data: 2021-10-28
Cena wydawcy: 29.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

„Absolutnie pochłaniająca”

Vincent V. Severski

Przyglądał się ciału zafascynowany. To była najpiękniejsza zbrodnia, jaką widział. Dopuścić się jej mógł tylko prawdziwy psychopata. Takiego mordu nie wolno było zignorować. Wszystko wskazuje na to, że oprawca na swoją kolejną ofiarę czekał cierpliwie 17 lat. Dla prokuratora Bilskiego ta sprawa może nabrać jednak zbyt osobistego charakteru.

Jest kwiecień 1996 roku. Nad sopockim morzem kłębią się chmury, przez które tylko czasem przedziera się czerwone słońce. Spowite krwistym kolorem morze wyrzuca na brzeg ciało kobiety. Monika była córką lokalnej sędzi – Heleny Boguckiej. Miała w sobie coś takiego, że nie dało się oderwać od niej wzroku. Od tamtej zbrodni mija 17 lat. Miastem wstrząsa kolejne morderstwo. Okaleczenia na twarzy ofiary wskazują na tego samego sprawcę. Widać, że przez lata jego ruchy stały się bardziej precyzyjne, jego koncepcja dopracowana. A może doczekał się swojego naśladowcy? Jest jeszcze jedno – ofiary są do siebie łudząco podobne. Dlaczego, mimo wielu poszlak, kilkanaście lat temu nikt nie chciał doprowadzić sprawy do końca?

Małgorzata Oliwia Sobczak śmiało konkuruje z najwybitniejszymi polskimi twórcami kryminału. Autorka perfekcyjnie oddaje atmosferę opuszczonego nadmorskiego kurortu. Spowite granitową aurą plaże w martwym sezonie zdają się aż prosić o kolejną zbrodnię.

Małgorzata Oliwia Sobczak – pisarka, z wykształcenia kulturo-znawczyni i dziennikarka. Niedawno urodziła się jej córeczka. Pochodzi z Trójmiasta, gdzie mieszka całe życie. To Sopot uczyniła miejscem akcji swojej pierwszej powieści kryminalnej.

Książka "Czerwień. Kolory zła. Tom 1 (wyd. specjalne)" - Małgorzata O. Sobczak - oprawa Miękka - Wydawnictwo WAB. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2021 r.