pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Czas i nieskończoność. Rozważania o ludzkim trwaniu dla wierzących...
książka:

Czas i nieskończoność. Rozważania o ludzkim trwaniu dla wierzących w Boga

Dane szczegółowe:
Wydawca: Novae Res
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 286 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788379424764
ISBN: 978-83-7942-476-4
Data: 2015-03-11
Cena wydawcy: 33.00 złpozycja niedostępna

Czas i nieskończoność. Rozważania o ludzkim trwaniu dla wierzących w Boga - Mirosław Kozłowski - opis książki:

CZY KOT MOŻE BYĆ JEDNOCZEŚNIE ŻYWY I MARTWY? JAK TO MOŻLIWE, ŻE BLIŹNIĘTA DZIELI KILKULETNIA RÓŻNICA WIEKU? KTO TWIERDZI, ŻE CZAS NIE ISTNIEJE? CZY TEORIA WZGLĘDNOŚCI ALBERTA EINSTEINA TO PLAGIAT? Na te i na wiele innych pytań odpowiada w swej książce Mirosław Kozłowski, profesor fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu w Zurychu i w Bazylei, a także jeden ze współpracowników CERN-u, projektant detektora dla projektu ALICE.

Myliłby się jednak ten, kto w niniejszej książce szukałby wyłącznie anegdot i zabawnych skądinąd dykteryjek, bowiem autor z pasją doświadczonego naukowca pochyla się nad czasem i nieskończonością, nad pojęciem Kosmosu, Wszechświata i rządzących nimi odwiecznych praw fizyki. Problemy te ukazuje z metafizycznej perspektywy Bytu, Absolutu i Stwórcy, nie stroniąc od odwołań do największych systemów filozoficznych, począwszy od Platona i Arystotelesa, poprzez Kanta i Schopenhauera oraz filozofie Wschodu, a skończywszy na współczesnym ruchu kulturowym New Age. Do tego przez cały czas nie traci z oczu własnej, chrześcijańskiej tożsamości i związanych z nią światopoglądowych implikacji.

Refleksjom towarzyszy stała świadomość nikłej, a jednocześnie na swój sposób wielkiej, ludzkiej kondycji wobec nieskończoności czasu i przestrzeni wszechświata.

KRÓTKI DOWÓD ISTNIENIA BOGA Istnieją byty zmienne i ograniczone, Obecne istnienie każdego bytu zmiennego i ograniczonego jest spowodowane przez inny byt, Niemożliwy jest nieskończony łańcuch przyczyn bytu, ponieważ nieskończony łańcuch bytów skończonych nie spowodowałby istnienia niczego A zatem istnieje pierwsza przyczyna obecnego istnienia tych bytów, Pierwsza przyczyna musi być nieskończona, konieczna, wieczna i jedna, Pierwsza i bezwarunkowa przyczyna jest tożsama z Bogiem uznawanym w tradycji chrześcijańskiej Terry Mieth, Oxford Study Center Mirosław Kozłowski jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, fizykiem specjalizującym się w badaniach materii w ekstremalnych warunkach. Autor ponad 300 publikacji z zakresu fizyki wysokich energii i kosmologii oraz pięciu monografii wydanych w USA.

Książka „Czas i nieskończoność. Rozważania o ludzkim trwaniu dla wierzących w Boga” - oprawa miękka - Wydawnictwo Novae Res.

Książka posiada 286 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Czas i nieskończoność. Rozważania o ludzkim trwaniu dla wierzących..."
Mirosław Kozłowski - autor m.in.:
Wykonywanie i kontrolowanie robót - okładka podręcznika
Wykonywanie i kontrolowanie robót konstrukcyjno-budowlanych... Mirosław Kozłowski, Tadeusz Maj, Mirosława Popek;
Testy i zadania praktyczne. Egzamin - okładka podręcznika
Testy i zadania praktyczne. Egzamin zawodowy.... Mirosław Kozłowski, Wojciech Wojtkowiak;
Produkty podobne:
Bóg i nauka - okładka książki
Bóg i nauka... praca zbiorowa
Rezerwat zdrowia - okładka książki
Rezerwat zdrowia Nikołaj Szerstiennikow
Horyzonty Ostateczne - okładka książki
Horyzonty Ostateczne o. Jacek Salij OP