pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Czas grzechu. Jaśminowa saga

Autor książki:

Anna Sakowicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Poradnia K
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 464 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788366555143
ISBN: 978-83-66555-14-3
Data: 2020-09-30
25.94 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:


Jaśminowa Saga to epicka opowieść o kilku pokoleniach rodziny Jaśmińskich, rozgrywająca się na tle epokowych wydarzeń, w jednym miejscu, choć w trzech różnych rzeczywistościach: w Danzig, w Wolnym Mieście Gdańsku i w Gdańsku.

Jest 1916 rok. Paweł, syn introligatora Antoniego i jego żony Elżbiety, ginie w wypadku pod kołami powozu. Katarzyna, Stasia, Julia i Piotr, rodzeństwo Pawła, sami muszą poradzić sobie z żałobą, bo rodzice coraz bardziej się od nich oddalają – ojciec poświęca się pracy, a matka zatraca się w smutku…
Antoni Jaśmiński pragnie dobrze wydać za mąż dorastające córki. Dla najstarszej znajduje syna niemieckiego antykwariusza. Czy nowoczesna i marząca o pracy w „Gazecie Gdańskiej” Katarzyna podda się woli ojca? I jaką cenę przyjdzie jej za to zapłacić? Co pocznie potulna Stasia, kiedy Antoni wskaże kandydata do jej ręki? Julia, której los poskąpił urody, boi się, że nigdy nie znajdzie męża. Piotr marzy o seminarium.

Burzliwe losy Jaśmińskich rozgrywają się w mieście o skomplikowanej historii, w którym początek ma druga wojna światowa i w którym nie zawsze dobrze jest być Polakiem; w czasach, gdy kobiety walczą o prawa wyborcze i kiedy Europą próbuje zawładnąć ideologia faszystowska. Dzieje Jaśmińskich to porywająca opowieść o marzeniach, rodzinnych tajemnicach, o miłości i śmierci, a także o niezwykłym mieście.

Kolejne tomy w przygotowaniu.

Książka "Czas grzechu. Jaśminowa saga" - Anna Sakowicz - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Poradnia K. Książka posiada 464 stron i została wydana w 2020 r. Cena 25.94 zł. Zapraszamy na zakupy!