pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Korporacja. Elementy konstrukcji
Korporacja. Elementy konstrukcji prawnej 115.55 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Cywilnoprawna odpowiedzialność za stosowanie mobbingu
książka:

Cywilnoprawna odpowiedzialność za stosowanie mobbingu

Dane szczegółowe:
Wydawca: LexisNexis
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788376203508
ISBN: 978-83-7620-350-8
Data: 2010-03-19
pozycja niedostępna

Cywilnoprawna odpowiedzialność za stosowanie mobbingu - Grzegorz Jędrejek - opis książki:

Monografia jest poświęcona cywilnoprawnym skutkom stosowania mobbingu. Mobbing został w niej określony jako zjawisko polegające na ciągłym naruszaniu dó osobistych osoby, która została poddana przemocy psychicznej. Takie ujęcie jest szersze niż definicja mobbingu zawarta w art. 943 § 2 k.p., która obejmuje jedynie pracowników pozostających w stosunku pracy.
W książce przedstawiono roszczenia przysługujące ofiarom mobbingu, których podstawę materialnoprawną mogą stanowić zarówno przepisy Kodeksu pracy, jak i Kodeksu cywilnego. Zwrócono również uwagę na problematykę procesową związaną z dochodzeniem roszczeń oraz na możliwość wykorzystania polubownych sposobów rozwiązywania sporów w sprawach mobbingowych.
Rozważania szczegółowe zostały poprzedzone analizą zjawiska mobbingu, przyczyn oraz skutków jego występowania, a także wskazaniem różnic między mobbingiem a innymi patologicznymi zjawiskami w miejscu pracy.
Publikacja zawiera również bogate orzecznictwo Sądu Najwyższego oraz sądów apelacyjnych, które odgrywa ogromną rolę w wykładni ogólnikowych przepisów Kodeksu pracy regulujących mobbing.
Opracowanie skierowane jest nie tylko do prawników zajmujących się mobbingiem, ale może okazać się pomocne dla wszystkich osób poddanych mobbingowi. Uzyskają one informacje o tym zjawisku i o przysługujących im roszczeniach oraz będą mogły skorzystać ze wzorów pism, zawartych w pracy, co ułatwi dochodzenie tych roszczeń przed sądem.

Książka „Cywilnoprawna odpowiedzialność za stosowanie mobbingu” - oprawa miękka - Wydawnictwo LexisNexis.

Książka posiada 352 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Cywilnoprawna odpowiedzialność za stosowanie mobbingu"
Grzegorz Jędrejek - autor m.in.: