pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Cyrk i inne wiersze

Autor książki:

Julia Cimafiejewa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Warsztaty Kultury w Lublinie
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 128 s.
Wymiar: 128x215 mm
EAN: 9788364375293
ISBN: 978-83-6437-529-3
Data: 2018-10-25
18.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Pierwszy tomik Julii Cimafiejewej wydany w Polsce w wyborze i tłumaczeniu Bohdana Zadury to emocjonalna poezja, w której zwięzłe formy wierszy wzmacniają dynamikę i intensywność obrazowania. Metafora wędrownego cyrku z korowodem barwnych postaci i zdarzeń dobrze oddaje chaos egzystencji. Tomik przepełnia marzenie o porzuceniu wszelkich form bytu i wykreowanych "ja". Jednocześnie jest wyrazem postmodernistycznej podejrzliwości wobec wartości poznawczej języka i znaków - sensualne doświadczanie siebie i świata wygrywa tu z racjonalnością. Mimo wszystko w poezji Cimafiejewej nie ma katastroficznych wizji kultury, lecz witalizm i afirmacja życia.

"Na ogół wiersz wydaje mi się sprawą bardzo intymną. Nie w tym sensie, że odsłania szczegóły życia prywatnego i ujawnia wszystkie tajemnice - akurat takie spojrzenie wydaje się naiwne. W tym sensie, że dobry wiersz jest z reguły o tym, gdzie cię boli. Trzeba mieć odwagę, by mówić i się nie chować. [...] Jednoznacznie - Julia Cimafiejewa pisze wiersze odważne. Dopóki tak jest, święto istnieje i cyrk będzie trwał".

Książka "Cyrk i inne wiersze" - Julia Cimafiejewa - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Warsztaty Kultury w Lublinie. Książka posiada 128 stron i została wydana w 2018 r. Cena 18.33 zł. Zapraszamy na zakupy!