pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Cyrk doktora Dolittle

Autor książki:

Hugh Lofting

Dane szczegółowe:
Wydawca: Siedmioróg
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 372 s.
Wymiar: 143x205 mm
EAN: 9788366251311
ISBN: 978-83-66251-31-1
Data: 2019-02-11
Cena wydawcy: 29.50 złpozycja niedostępna

Opis książki:


Powieść angielskiego pisarza Hugh Loftinga Cyrk Doktora Doolittle należy do światowego kanonu literatury dla dzieci. Opowiada o przygodach niezwykłego bohatera – doktora Johna Doolittle, zawsze pogodnego i życzliwego przyjaciela zwierząt, ikonki dziecięcej kultury i wyobraźni. Akcja powieści rozgrywa się bezpośrednio po powrocie głównego bohatera z podróży do Afryki, opisanej w Doktorze Dolittle i jego zwierzętach, powieści wpisanej przez MEN na listę lektur obowiązkowych dla klasy drugiej. Brak pieniędzy na zapłacenie za wynajęty statek, a także na utrzymanie gromadki zaprzyjaźnionych zwierząt, zmusza doktora Dolittle do podjęcia pracy w cyrku. Początkowo doktor zamierza jedynie pokazywać w cyrku dwugłowca - bardzo rzadkie afrykańskie zwierzę o dwóch głowach przywiezione z Afryki. Jednak znajomość języka zwierząt pozwala doktorowi na przygotowywanie coraz to ciekawszych występów, wreszcie na wystawienie Pantomimy zwierząt z Puddleby, w której nie zabraknie papugi Polinezji, psa Jipa, świnki Geb-Geb, sowy Tu-Tu czy kaczki Dab-Dab.

Doktor Dolittle odnosi ogromne sukcesy i zostaje mianowany dyrektorem cyrku. Pozwoli mu to działać na rzecz poprawy sytuacji zwierząt cyrkowych, dotąd fatalnie traktowanych przez właściciela cyrku, pana Blossoma.

Książka "Cyrk doktora Dolittle" - Hugh Lofting - oprawa Miękka - Wydawnictwo Siedmioróg. Książka posiada 372 stron i została wydana w 2019 r.