pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Cyfrowe przetwarzanie sygnałów w telekomunikacji. Podstawy. Multimedia. Transmisja

Dane szczegółowe:
Wydawca: Naukowe PWN
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 984 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788301174453
ISBN: 978-83-0117-445-3
Data: 2014-04-16
106.67 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Świat gna radośnie do przodu, a wraz z nim ludzkie marzenia i oczekiwania. To, co wczoraj nie było możliwe, dzisiaj jest naszą codziennością, bez której nie wyobrażamy sobie funkcjonowania w cyberprzestrzeni. Coraz trudniej jest zrozumieć współczesne rozwiązania techniczne, ponieważ stają się one coraz bardziej skomplikowane, bardziej złożone.

Celem książki jest przystępne wyjaśnienie podstawowych metod przetwarzania sygnałów, które kryją się we współczesnych, skomplikowanych systemach telekomunikacyjnych (teleinformatycznych). W przystępny sposób przedstawiono podstawowe metody analizy i przetwarzania sygnałów cyfrowych, które stanowią serce nowoczesnej telekomunikacji. Dokonano w niej unikalnego, karkołomnego przejścia od fundamentów cyfrowego przetwarzania sygnałów, poprzez techniki kompresji danych multimedialnych (sygnału mowy, fonii i wizji) do transmisji informacji i walki z zakłóceniami, kończąc na najnowszej technologii LTE telefonii cyfrowej czwartej generacji. Poruszane zagadnienia zilustrowano prostymi programami, napisanymi w języku Matlab.

Autorami poszczególnych rozdziałów są najlepsi w Polsce, doświadczeni wykładowcy akademiccy oraz zaproszeni specjaliści od wybranych zagadnień. Każdy z nich porusza inny wątek, ale wszystkie z nich układają się w spójną całość.

Pozycja obowiązkowa dla studentów elektroniki, telekomunikacji i teleinformatyki, pracowników nauki i ośrodków badawczo-rozwojowych oraz inżynierów pracujących w przemyśle.

Książka "Cyfrowe przetwarzanie sygnałów w telekomunikacji. Podstawy. Multimedia. Transmisja" - oprawa twarda - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 984 stron i została wydana w 2014 r. Cena 106.67 zł. Zapraszamy na zakupy!