pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
książka:

Cud nad Wisłą

Dane szczegółowe:
Producent: ANTYK Marcin Dybowski
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 195 s.
EAN: 2500005751542
Data: 2017-08-17
31.65  33.00  1.35 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Wznowienie napisanej na emigracji a szeroko nieznanej w Polsce pozycji, która drobiazgowo opisuje z jakim niezwykłym zbiegiem wielu okoliczności mieliśmy do czynienia podczas ofensywy bolszewickiej w roku 1920 i polskiej obrony przed inwazją komunistycznej dziczy.

Autor, dyplomowany oficer wysokiej rangi, pisze fachowo, pieczołowicie i bierze pod uwagę realny, wojskowy punktu widzenia, Wskazuje, że mieliśmy naprawdę do czynienia z niezwykłymi zjawiskami do czynienia gdyż częstokroć szczegółowe ruchy wojsk i rozkazy jakie były żołnierzom na dole wydawane po obu stronach frontu były całkowicie odmienne od tych działań, do których dochodziło i faktycznych ruchów jednostek frontowych a jednak skutkiem tych właśnie nienakazywanych działań i wydarzeń, do których dochodziło było koniec końców olbrzymie zwycięstwo Armii Polskiej w decydującej bitwie o Warszawę.

W książce znajdują się szkice sytuacyjne czarno białe oraz mapki kolorowe.

Płk dypl. Franciszek Arciszewski (lwowianin) szuka naukowej odpowiedzi na pytanie, czy popularne nazwanie zwycięstwa polskiego "Cudem nad Wisłą" ma uzasadnienie rzeczowe. Omawia szczegółowo plany naczelnika Piłsudskiego, generałów Rozwadowskiego, Wayganda, Sikorskiego, marszałka wojsk sowieckich Tuchaczewskiego. Jako naoczny świadek wnosi do wiedzy historycznej wiele nieznanych szczegółów. Wykrywa wiele wypadków działań jednostek wojskowych i poszczególnych dowódców nie mieszczących sie w normalnej doktrynie i zwyczajach wojskowych, spowodowanych "nadzwyczajnym natchnieniem", "intuicją", "szczęściem". Tytułem wstępu umieszczone jest w książce kazanie biskupa Teodorowicza.

Autor między innymi był przed II Wojną Światową prezesem Związku Towarzystw Gimnastycznych "Sokół", pracował w Biurze Ścisłej Rady Wojennej, w komisji wojskowej Sejmu RP.

Pierwsze wydanie ukazało się w Londynie nakładem Wydawnictwa VERITAS.

Książka "Cud nad Wisłą" - Franciszek A. Arciszewski - oprawa miękka - Wydawnictwo ANTYK Marcin Dybowski. Książka posiada 195 stron i została wydana w 2017 r. Cena 31.65 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Ekspozycje nowoczesności. Wystawy - okładka książki

Ekspozycje nowoczesności. Wystawy a doświadczanie...

Małgorzata Litwinowicz-Droździel, Iwona Kurz, Paweł Rodak (red.)
Produkty podobne:
Radzymin 1920 - okładka książki

Radzymin 1920

Wiesław J. Wysocki