pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Cracovia znaczy Kraków. Historia w Pasy
Książki »
Tytuł książki:

Cracovia znaczy Kraków. Historia w Pasy

Autor książki:

Tomasz Gawędzki

Dane szczegółowe:
Wydawca: IUVI
Rok wyd.: 2016
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 448 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788379246397
ISBN: 978-83-7924-639-7
Data: 2016-08-01
33.13  39.90  6.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Cracovia znaczy Kraków. Historia w Pasy - opis książki:

"Po wsze czasy miasto w Pasy!"
Mistrzostwo Polski wywalczone przy aplauzie lwowskiej publiczności. "Maradona z Podgórza", który stał się symbolem klubu. Remis ze słynną FC Barceloną, bójka z kibicami Wisły pod oknem siedziby SS i Józef Piłsudski zakochany w sporcie po wizycie na jej meczu.

Bez Cracovii, najstarszego klubu piłkarskiego w kraju, polski futbol byłby znacznie uboższy. Tomasz Gawędzki prześledził dzieje Pasów i z najważniejszych wydarzeń w historii drużyny stworzył żywą i pełną anegdot opowieść o jej losach.

Od przedwojennych tytułów mistrzowskich, przez chude lata, po najlepszy od lat sezon w Ekstraklasie. Od czasów dominacji na boiskach w całej Polsce, przez tułaczkę po niższych ligach, po niosącą nadzieję erę Comarchu. Od Józefa Kałuży po Bartosza Kapustkę.

Cracovia znaczy Kraków to historia ludzi oddanych klubowi: piłkarzy, kibiców, działaczy. Od fana dla fanów. Nie tylko Pasów, ale całej polskiej piłki. A wszystko to okraszone niepublikowanymi wcześniej wywiadami z Maciejem Madeją i córką Józefa Kałuży.

W sam raz na 110. rocznicę założenia klubu, który został pierwszym mistrzem Polski.

***
Historię Cracovii powinien znać każdy kibic. Polecam tę książkę!
- Bartosz Kapustka
Znakomicie napisana książka Tomasza Gawędzkiego łączy w sobie rzetelność pracy historycznej i lekkość (a także piękno i finezję) "krakowskiej gry". Na wielu opisanych tu meczach byłem osobiście i pamiętam dobrze, co i jak - autor zaś pamięta lepiej. Darujcie, ale większej pochwały nie znam.

- Jerzy Pilch
Absolutnie oryginalna w pomyśle prezentacja dziejów sekcji piłkarskiej Pasów. Pozwala podumać, potęsknić i westchnąć nad sławą i chwałą "świętej ziemi" przy Kałuży. Gawędzki wiernie trzyma się chronologii, co daje znakomity efekt dramaturgiczny, okraszony anegdotą i - bywa - melancholijnym westchnieniem. Czyta się to świetnie!
- Leszek Mazan
Autor wykonał fantastyczną pracę, zebrał świetny materiał. Książka napisana jest z prawdziwym sercem i humorem - kilka razy śmiałem się do łez. Szaleństwo na punkcie Cracovii trwa już ponad sto lat i nie wygląda na to, by miało się ku końcowi.

- Maciej Maleńczuk
Jestem pełen uznania dla autora. Napisanie tej książki wymagało wyjątkowej skrupulatności i cierpliwości. Gawędzkiemu udało się przedstawić bogaty zbiór informacji w sposób przystępny i nienużący czytelnika.

- Jerzy Łudzik, Przewodniczący Rady Seniorów KS Cracovia
Wielu już pisało o Cracovii. Jedni barwnie, czerpiąc z anegdot, drudzy rzetelnie - sięgając do dokumentów. Gawędzki to połączył i z samych faktów ułożył pasjonującą opowieść. Książkę czyta się świetnie!
- Artur Fortuna, blog Historia Cracovii

Książka "Cracovia znaczy Kraków. Historia w Pasy" - Tomasz Gawędzki - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo IUVI. Książka posiada 448 stron i została wydana w 2016 r. Cena 33.13 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]