pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Córeczka

Autor książki:

Tamara Duda

Dane szczegółowe:
Wydawca: Kolegium Europy Wschodniej
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 320 s.
EAN: 9788378932826
ISBN: 978-83-7893-282-6
Data: 2022-04-01
35.09 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Kiedy rozum śpi, eksplodują wielkie talenty. Donbas, dramatyczne wypadki wiosny i lata 2014 roku. Po wojennej szachownicy zręcznie porusza się drobna kobieca sylwetka, niesie nadzieję na rychłe zwycięstwo światła nad ciemnością.

Córeczka Tamary Dudy wciąga, frapuje, wzrusza i bawi do łez. To najpiękniejszy hołd złożony wielu bezimiennym
bohaterom wojny na wschodzie Ukrainy.

***
Wtedy po raz pierwszy usłyszeliśmy to słowo. Nie wymawiano go jak dotąd przed telewizyjnymi kamerami, nie występowało w leksykonie polityków, ale ktoś wypisał je palcem na zakurzonym zderzaku mojej gazelki. Wojna. Pieprzona wojna.

***
Miałam doskonałe warunki do prowadzenia wojny podjazdowej. Filigranowa i niepozorna, za to zwinna i wytrwała, znałam te ulice i podwórka, mogłam niepostrzeżenie wyjechać z miasta setką różnych dróg i cichcem wrócić. Nie miałam męża ani dzieci.

To, co wcześniej zdawało mi się życiową porażką, teraz okazało się atutem.

* * *
Nie spodziewaliście się Tym gorzej dla was.

FRAGMENTY KSIĄŻKI
Marcin Gaczkowski (ur. 1982) - literaturoznawca i historyk, nauczyciel akademicki, tłumacz literatury z języka ukraińskiego i rosyjskiego. Przełożył na polski m.in. wiersze Wasyla Stusa, Jurija Zawadskiego i Myrosława Łajuka, a także powieści nominowane do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus: Zapomnienie Tani Malarczuk, Magnetyzm Petra Jacenki oraz - wspólnie z Anną Ursulenko - Najdłuższe czasy Wołodymyra Rafiejenki.

Tamara Duda (ur. 1976) - ukraińska dziennikarka i tłumaczka, autorka dwóch powieści wydanych pod pseudonimem Tamara Horicha Zernia. W latach 2014-2016 pracowała jako wolontariuszka w strefie działań wojennych na wschodzie Ukrainy. Debiutancka Córeczka zapewniła Dudzie prestiżową nagrodę ukraińskiej redakcji BBC za najlepszą książkę
beletrystyczną 2019 roku. Powieść znalazła się także wśród trzydziestu najważniejszych utworów prozatorskich
niepodległej Ukrainy według Ukraińskiego Instytutu Książki.

Książka "Córeczka" - Tamara Duda - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Kolegium Europy Wschodniej. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2022 r. Cena 35.09 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.