pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Colloquia Anthropologica II/ Kolokwia antropologiczne II. Problemy współczesnej antropologii społecz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Naukowa
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 296 s.
Wymiar: 150x225 mm
EAN: 9788364363849
ISBN: 978-83-6436-384-9
Data: 2018-01-05
22.75 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jest to książka niebanalna, niekiedy intrygująca, a na pewno intelektualnie zaawansowana, tak jak zaawansowana jest dzisiejsza antropologia kulturowa. Dzięki zróżnicowanemu doborowi tekstów daje pojęcie o tym, że antropologiczny wachlarz jest obecnie wyjątkowo wielobarwny, zarówno jeśli chodzi o badane problemy, jak i stosowane podejścia badawcze. Czytelnik odniesie wrażenie, że autorzy przedstawili swoje teksty nie tylko po to, by dać obraz badanych zjawisk, ale też by zarekomendować swoją wizję nowoczesnej antropologii i nowe sposoby jej praktykowania.

Pojawiają się tu dalekosiężne ambicje poznawcze: wypracowanie takich praktyk badawczych, które zasypałyby rów między badaczem a badanym - przyjmowany dotychczas jako nieusuwalny, a może nawet pożądany. To oczywiście pokłosie funkcjonującej od pewnego czasu w antropologii radykalnej krytyki dawnej postawy hegemonicznej badacza wobec przedmiotu badań, której efektem było jego egzotyzowanie, orientalizowanie, słowem - wszelkie substancjalizowanie odmienności Innego.

Teksty zostały pogrupowane w pary: do każdego tekstu wyjściowego został dołączony komentarz, który lokuje go na mapie dyscypliny i wypunktowuje ustalenia. Choć każdy nawiązuje do tekstu poprzedzającego, wnosi też samoistną wartość.

Z recenzji prof. dr. hab. Jerzego S. Wasilewskiego

Książka "Colloquia Anthropologica II/ Kolokwia antropologiczne II. Problemy współczesnej antropologii społecz" - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna Naukowa. Książka posiada 296 stron i została wydana w 2017 r. Cena 22.75 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.