pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Co się dzieje w świecie kwantów?

Dane szczegółowe:
Wydawca: Copernicus Center Press
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 140x215 mm
EAN: 9788378864547
ISBN: 978-83-7886-454-7
Data: 2019-09-18
24.00  39.90  15.9 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Choć na rynku wydawniczym nie brakuje książek popularnonaukowych o fizyce kwantowej, są one zwykle pisane albo przez fizyków, albo przez zawodowych popularyzatorów nauki. Te pierwsze skupiają się zwykle na formalizmie i podstawach matematycznych mechaniki kwantowej, przez co nie zawsze da się z nich wyczytać, jak niesamowity jest tak naprawdę świat kwantowy. Te drugie skupiają się z kolei często na wybranych ciekawostkach i po ich przeczytaniu czytelnik wciąż często nie wie, co tak naprawdę mówią o świecie fizycy.

Co się dzieje w świecie kwantów to wyjątkowy na polskim rynku owoc współpracy pomiędzy fizykiem specjalizującym się w fizyce kwantowej oraz filozofem specjalizującym się w filozofii nauki i kosmologii. Autorzy wprowadzają czytelnika w zaledwie dwa klasyczne eksperymenty fizyczne, rekonstruując je jednak w wyjątkowo cierpliwy sposób, krok po kroku, odwołując się do serii specjalnie wykonanych dla tej książki szczegółowych ilustracji. Wszystko po to, aby odpowiedzieć na jedno proste pytanie: "Jaki jest tak naprawdę świat w skali kwantowej?". Próby odpowiedzi na nie to właśnie interpretacje mechaniki kwantowej, które zostają obrazowo wytłumaczone w drugiej części książki.

Książka ta może stanowić pierwsze wprowadzenie w świat fizyki kwantowej dla młodzieży licealnej i dorosłych oraz atrakcyjną odmianę dla czytelników, którzy czytują literaturę popularnonaukową, jednak zainteresowani są świeżym, głębokim i przemyślanym spojrzeniem na świat kwantowy.

Książka zawiera znakomity, systematyczny opis najtrudniejszej i do dziś nierozumianej części mechaniki kwantowej, tak zwanych interpretacji, czyli prób zrozumienia związku między formalizmem matematycznym a wynikami doświadczeń. - prof. Krzysztof Meissner

Książka "Co się dzieje w świecie kwantów?" - Marcin Łobejko, Łukasz Lamża - oprawa twarda - Wydawnictwo Copernicus Center Press. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2019 r. Cena 24.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Marcin Łobejko, Łukasz Lamża - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Przełomowe odkrycia - okładka książki
Przełomowe odkrycia Frank Ashall
Produkty podobne:
Wszędzie fizyka - okładka książki
Wszędzie fizyka Krzysztof Królas, Zbigniew Inglot