pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Ci, którzy przekonać nie umieją. Idea porozumienia polsko-niemieckiego...
Tytuł książki:

Ci, którzy przekonać nie umieją. Idea porozumienia polsko-niemieckiego w publicystyce Władysława Studnickiego i wileńskiego Słowa (do 1939)

Autor książki:

Jan Sadkiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: UNIVERSITAS
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 358 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788324217830
ISBN: 978-83-2421-783-0
Data: 2013-01-15
29.05  38.00  8.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni
Praca jest merytorycznie świetną, ale w czytaniu lekturą gorzką i smutną.

prof. Andrzej Piskozub Książka wprowadza nowe punkty widzenia, przełamuje istniejące w polskiej historiografii stereotypowe postrzeganie tej grupy i jej poglądów. Dużą zaletą recenzowanej publikacji jest rekonstrukcja poglądów publicystów Słowa, a nie ocenianie ich ex post, przez pryzmat późniejszych wydarzeń.

prof. Krzysztof Ruchniewicz Jan Sadkiewicz we wnikliwy i przekonujący poddał analizie zgromadzony przez siebie bogaty materiał źródłowy, a następnie sformułował oryginalne, ciekawe i dowodzące jego dużych umiejętności analitycznych wnioski.

dr hab. Zdzisław Zblewski Książka Jana Sadkiewicza dotyczy jednego z najbardziej kontrowersyjnych wątków polskiej myśli politycznej XX wieku, czyli idei porozumienia polsko-niemieckiego w okresie międzywojennym. Sadkiewicz poddał gruntownej analizie publicystykę czołowego polskiego germanofila Władysława Studnickiego i w interesujący sposób zestawił ją z poglądami Stanisława Cata-Mackiewicza. Można się nie zgadzać z widoczną fascynacją Autora poglądami obu tych postaci, ale uznać należy ich wagę w trwającym wciąż sporze o wybór, jakiego dokonali politycy rządzący Polską w latach 1938-1939.

prof. Antoni Dudek

Książka "Ci, którzy przekonać nie umieją. Idea porozumienia polsko-niemieckiego w publicystyce Władysława Studnickiego i wileńskiego Słowa (do 1939)" - Jan Sadkiewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo UNIVERSITAS. Książka posiada 358 stron i została wydana w 2012 r. Cena 29.05 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Święta Ruś - okładka książki

Święta Ruś

Alain Besancon
Produkty podobne: