pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
książka:

Choroby kobiece

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bauer-Weltbild Media (KDC)
Rok wyd.: 2008
Oprawa: twarda
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788374049979
ISBN: 9788374049979
Data: 2008-12-01
pozycja niedostępna

Choroby kobiece - opis wydawcy:

"Najpierw słowo, potem roślina, potem dopiero nóż. Te słowa, przypisywane Asklepiosowi, zwanemu bogiem medycyny, posłużyły za motto do poradnika dla kobiet, o kobietach i przez kobietę napisanego.
Heide Fischer, lekarka z wieloletnim doświadczeniem, przygotowała książkę, której celem jest pokazanie, że w leczeniu chorób kobiecych medycyna akademicka (klasyczna) i naturalna (niekonwencjonalna) mogą się wzajemnie dopełniać. Zwraca uwagę na fakt, że w rozwoju schorzeń bierze udział więcej czynników, niż się powszechnie uważa: przeciążenie różnorodnymi obowiązkami, przypisanie do określonych ról, dramatyczne doświadczenia, przeżycia psychiczne – te aspekty nie są dostatecznie uwzględniane ani jako możliwa przyczyna chorób kobiecych, ani też w procesie leczenia. Dzięki poradnikowi czytelniczkom łatwiej będzie zrozumieć specyfikę różnego rodzaju schorzeń i wybrać najodpowiedniejszą metodę terapii. Propozycje leczenia zawarte w książce opierają się na ziołolecznictwie; autorka podkreśla także znaczenie aspektu psychicznego i pracy z wizualizacjami. Podane metody terapii i receptury można stosować samodzielnie.
* Miejsca intymne i czynności hormonów * Cykl miesięczny * Zakażenia pęcherza moczowego i pochwy * Zmiany komórkowe w obrębie szyjki macicy, mięśniaki macicy * Problemy z jajnikami * Zdrowie piersi * Ciąża, poród i połóg * Zdrowie w późniejszych latach życia, przekwitanie, * Rośliny, które oddziałują na duszę * Piękno miłości – afrodyzjaki i inne sposoby na udany seks * Zbiór, przygotowanie i stosowanie naparów oraz nalewek ziołowych"
Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Piątek, 22 Marca 2019 roku.