pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Choroba afektywna sezonowa (depresja zimowa). Monografia z uwzględnieniem...
książka:

Choroba afektywna sezonowa (depresja zimowa). Monografia z uwzględnieniem wyników badań własnych. Seria: Monografie psychiatryczne 4

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Psychiatrii i Neurologii
Rok wyd.: 2006
Oprawa: miękka
Ilość stron: 178 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788385705796
ISBN: 978-83-8570-579-6
Data: 2016-06-16
Cena wydawcy: 30.00 złpozycja niedostępna

Choroba afektywna sezonowa (depresja zimowa). Monografia z uwzględnieniem wyników badań własnych. Seria: Monografie psychiatryczne 4 - Łukasz Święcicki - opis książki:

Niniejsza praca z pewnością wypełni lukę w polskim piśmiennictwie psychiatrycznym dotyczącym choroby afektywnej sezonowej. Wiedza na jej temat wciąż jest niepełna, ponieważ zwykle przedstawiana jest fragmentarycznie, zatem to całościowe opracowanie zapewne spotka się z zainteresowaniem. Autor monografii oraz środowisko, w którym od lat pracuje, posiada wszelkie kompetencje, wynikające zarówno z wieloletniego zainteresowania II Kliniki Psychiatrycznej problematyką chorób afektywnych, owocującą licznymi publikacjami opartymi o dobrą znajomość literatury światowej, jak i z podejmowania wielokierunkowych badań własnych. Taka też jest koncepcja monografii, harmonijnie łącząca te dwa nurty. W książce czytelnik znajdzie omówienie pozycji Ch AS w różnych systemach klasyfikacyjnych z odniesieniem do zaburzenia depresyjnego nawracającego i zaburzenia afektywnego dwubiegunowego, symptomatykę depresji zimowej, a także omówienie innych postaci Ch AS. Interesujący jest rozdział poświęcony patogenezie i patofizjologii Ch AS. Dużą wartość praktyczną mają informacje na temat leczenia depresji zimowej światłem oraz innymi metodami, w tym typowymi lekami przeciwdepresyjnymi. Na podkreślenie zasługuje prezentacja badań własnych autora i współpracowników z różnych jednostek IPi N.

Książka „Choroba afektywna sezonowa (depresja zimowa). Monografia z uwzględnieniem wyników badań własnych. Seria: Monografie psychiatryczne 4” - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Psychiatrii i Neurologii.

Książka posiada 178 stron i została wydana w 2006 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Choroba afektywna sezonowa (depresja zimowa). Monografia z uwzględnieniem..."
Łukasz Święcicki - autor m.in.:
Depresja. Instrukcja obsługi - okładka książki
Depresja. Instrukcja obsługi Łukasz Święcicki;
Niemiecka myśl polityczna wobec - okładka książki
Niemiecka myśl polityczna wobec narodowego socjalizmu Łukasz Święcicki, Adam Wielomski, Jaromir Ćwikła (red.);