pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Chodź na słówko
Tytuł książki:

Chodź na słówko

Autor książki:

Susie Hammer

Dane szczegółowe:
Wydawca: Centrum Edukacji Dziecięcej
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 30 s.
Wymiar: 200x250 mm
EAN: 9788327103727
ISBN: 978-83-2710-372-7
Data: 2019-03-12
23.00  39.90  16.9 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Drodzy Rodzice, zapraszamy na słówko!
Chodź na słówko to książka dla Waszego maluszka. Dzięki niej pozna słowa, nauczy się rozpoznawania przedmiotów i otoczenia, w którym występują, rozwinie spostrzegawczość. Sięgając po Chodź na słówko, możecie bawić się z dzieckiem na wiele sposobów. Podpowiadamy kilka z nich:
Na pełnej ilustracji (lewa strona książki) znajdują się zarówno przedmioty, które są pokazane na mniejszych ilustracjach (prawa strona książki), jak i inne elementy. Poproście dziecko, aby na pełnej ilustracji odszukało wszystkie mniejsze obrazki. Może spróbujecie też wspólnie nazwać pozostałe elementy?
Większość przedmiotów do czegoś służy - opowiadajcie o nich dziecku. Niektórych z pewnością jeszcze nie zna, choć na pewno zaskoczy Was znajomością niejednego słowa.

Te same przedmioty czasami czymś się różnią (np. mniejsza ilustracja lustra - w lustrze pojawia się postać, a na pełnej ilustracji jej nie znajdziecie). Pomóżcie dziecku odkryć więcej takich różnic.

W książce znajduje się wiele wyrazów dźwiękonaśladowczych, które będą zachętą do powtarzania i dobrej zabawy. Dzięki nim możecie naśladować różne przedmioty oraz zwierzęta, wykonując przy okazji wiele zabaw ruchowych. Np. Kotek robi miau, ale również wygina swój grzbiet. Zegar wydaje dźwięk tik-tak, a do tego możemy poprosić dziecko, by pokazywało rączkami, jak przesuwają się wskazówki zegara.

Pobawcie się w rozpoznawanie kolorów. Poszukajcie na obrazkach przedmiotów w konkretnym kolorze, nazywajcie je.

Poproście maluszka, aby odnalazł w książce charakterystyczne przedmioty, np. takie, które wydają dźwięki, pachną, poruszają się, można je zjeść. A może Wasze dziecko będzie wolało poszukać takich, które są szorstkie, kłujące lub mięciutkie?
Możecie także wybrać się z dzieckiem i książką na słówko w konkretne miejsce (np. do kuchni) i szukać przedmiotów, które wcześniej maluch widział na obrazkach.

Każda mniejsza ilustracja jest podpisana wielkimi literami - dzięki temu dziecko oswoi się z literami, co z czasem ułatwi mu zapamiętanie całych wyrazów (metoda czytania globalnego).

To tylko garść pomysłów, jakie można wykorzystać w zabawie z książką Chodź na słówko. Z pewnością odkryjecie ich jeszcze więcej! Wszystko zależy od Waszej i dziecka wyobraźni.

Autorką wyjątkowych obrazków jest polska ilustratorka Susie Hammer (Zuzanna Młotek), której ilustracje doceniane są w wielu zakątkach świata. Mieszka i pracuje w Madrycie. Rysuje i wykonuje niezwykłe murale ścienne. W swoich pracach zależy jej na wywołaniu uśmiechu u dziecka.

Książka "Chodź na słówko" - Susie Hammer - oprawa twarda - Wydawnictwo Centrum Edukacji Dziecięcej. Książka posiada 30 stron i została wydana w 2019 r. Cena 23.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne: