pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Chłopak z Pragi Autobiografia. Ks. Bogusław Kowalski w rozmowie z Katarzyną Szkarpetowską

Dane szczegółowe:
Wydawca: Esprit
Rok wyd.: 2024
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 296 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788367925686
ISBN: 978-83-6792-568-6
Data: 2024-04-02
54.66 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Czym podbił serca wiernych Jak to się stało, że podobno miał zamieszkać w ... Zurychu, a jego pierwszym zadaniem miało być godzenie kibiców Realu Madryt i FC Barcelony Co usłyszałby kibic Polonii, który przyszedłby do niego - zagorzałego kibica warszawskiej Legii - do spowiedzi Ksiądz Bogusław Kowalski, ksiądz Boguś bo tak jest najczęściej nazywany przez wiernych i parafian - w błyskawicznym tempie zdobywa sympatię ludzi. Jak to robi Ten kapłan troszczy się o nich, nie grając fajnego księdza. Z wyjątkową wrażliwością dzieli ich radości i smutki, jest po prostu człowiekiem, z którym chce się przebywać, bo nikogo nie udaje.

W tej poruszającej i pełnej humoru rozmowie z Katarzyną Szkarpetowską, dziennikarką i autorką, dzieli się swoją codziennością, wspomnieniami z dzieciństwa, a w szczególności historią swojej przyjaźni z ks. Piotrem Pawlukiewiczem, oraz drogą, którą przeszedł do powołania. Jeśli chcesz odpocząć od pogoni za idealnym życiem wykreowanym przez media, szukasz autentyczności i normalności, w tej historii znajdziesz to wszystko, a nawet jeszcze więcej. Katarzyna Szkarpetowska Dziennikarka, autorka książek: Dekalog - wywiad rzeka z księdzem Janem Kaczkowskim oraz Jego portret. Opowieść o ks. Janie Kaczkowskim, Bądźcie dobrej myśli, Kawa z Bogiem, czyli jak zrozumieć to, w co wierzę.

Ksiądz Bogusław Kowalski Proboszcz Parafii pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła przy ul. Kobielskiej, znany warszawski duszpasterz, wieloletni przyjaciel ks. Piotra Pawlukiewicza.

Czy dzisiaj, po tym wszystkim, co księdza w kapłaństwie spotkało, wybrałby ksiądz tak samo Tak, wybrałbym kapłaństwo. I jako ksiądz czuję się spełniony. Niekiedy ludzie mówią: Taki młody, a poświęcił całe życie, poszedł na służbę Bogu i ludziom. Z tym poświęcił całe życie to nie do końca tak. Powołanie jest łaską, człowiek zostaje przez Pana Boga obdarowany. Dzięki służbie ludziom, których Stwórca stawia na naszej drodze, nam, księżom, łatwiej będzie się zbawić. Proboszcz z Ars, św. Jan Maria Vianney, mówił, że do nieba będziemy wchodzili z ludźmi, których doprowadziliśmy do wiary, do Boga.

Książka "Chłopak z Pragi Autobiografia. Ks. Bogusław Kowalski w rozmowie z Katarzyną Szkarpetowską" - Bogusław Kowalski, Katarzyna Szkarpetowska - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Esprit. Książka posiada 296 stron i została wydana w 2024 r. Cena 54.66 zł. Zapraszamy na zakupy!