pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Chciałem być / Manufaktura Słów

Autor książki:

Józef Janik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Manufaktura Słów
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 314 s.
EAN: 9788366115644
Data: 2020-01-27
25.96 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Chciałem być. jest nie tyle zwykłą biografią, co życiorysem osoby, która zawsze szukała światła pokoju i miłości dla duszy, siły dla ciała, ale całe życie poznawała najczęściej ciemną stronę życia człowieka, przez ponad połowę XX wieku przeżywała trudne chwile w czasach konfliktów i kryzysów.

Autor prowadzi w niej narrację o zmieniających się okolicznościach, wynikających z postępu cywilizacyjno-kulturowego. Przedstawia obrazy katastrof, różnych form kryzysów: rodzinnych, środowiskowych, społeczno-politycznych i gospodarczych, a nawet zbrojnych, z którymi musiał
się mierzyć na co dzień.

Całość została opisana z perspektywy nie teoretyka, lecz świadka i uczestnika wydarzeń: "Karnawału >Solidarności<", stanu wojennego, przemian 89 i rzeczywistości III RP.

Józef Janik - urodzony w 1935 roku w Starym Sączu. Emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego, działacz "Solidarności", polityk.

"Podziemne przyjaźnie nawiązuje się szybko. Nie zawsze wiążą się z gruntownym poznaniem życia drugiego człowieka. Wystarczy świadomość, że w najtrudniejszych momentach, które mogą się zdarzyć, można na siebie liczyć. Poznaliśmy się z Józkiem w II Programie Radia, ale wcześniej, nie znając się jeszcze, współpracowaliśmy już ze sobą w założonym przeze mnie i moich przyjaciół. Dziś, po latach, mogę wreszcie nadrobić braki z trudnych lat wojny polsko-jaruzelskiej. Czytam i poznaję ponownie znanego mi Józka. Tym razem jest to wiedza prawie kompletna i niezwykle ciekawa. I o człowieku. I o czasach. A także o tym, co zrobiliśmy źle, a co można zrobić lepiej. Polecam wszystkim tę lekturę. Bo warto".

Jan Strękowski,
dziennikarz,
działacz opozycji w PRL,
redaktor naczelny "Tygodnika Wojennego"

Książka "Chciałem być / Manufaktura Słów" - Józef Janik - oprawa miękka - Wydawnictwo Manufaktura Słów. Książka posiada 314 stron i została wydana w 2019 r. Cena 25.96 zł. Zapraszamy na zakupy!