pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Cezar Życie giganta

Autor książki:

Adrian Goldsworthy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Amber
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 544 s.
EAN: 9788324181315
ISBN: 978-83-2418-131-5
Data: 2022-11-22
41.80  69.90  28.1 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Bestsellerowa przełomowa biografia wybitnego historyka wydana w 15 krajach.

Charyzmatyczny mąż stanu, który uczynił Rzym największą potęgą, militarny geniusz, który odniósł najbardziej spektakularne zwycięstwa w dziejach, utalentowany orator, pisarz i prawodawca - Gajusz Juliusz Cezar pozostaje do dziś najsłynniejszym z Rzymian.

Przeszedł do historii jako wódz i polityk. Pokonał Germanów, podbił Galię w błyskotliwych kampaniach, jako pierwszy na czele armii przeprawił się przez kanał La Manche i dwukrotnie najechał Brytanię, wsławił się oblężeniem i zdobyciem Alezji, krwawo tłumiąc bunt Galów pod wodzą Wercyngetoryksa. Z nic nieznaczącej postaci stał się człowiekiem tak potężnym, że sięgnął po jedynowładztwo, obalając Republikę. W chwili śmierci - równie spektakularnej, jak jego życie - był władcą niemal całego znanego świata.

W monumentalnej biografii wybitny historyk Adrian Goldsworthy rekonstruuje dramatyczne losy Cezara: od rozpoczętej w wieku szesnastu lat kariery politycznej, przez wojnę domową i dyktaturę, po zdobycie pozycji faktycznego władcy imperium i tragiczne idy marcowe. Odsłania również mniej znane, często sensacyjne epizody: grożącą młodemu Cezarowi egzekucję za bunt przeciwko Sullii niezliczone romanse, wśród nich ten najgłośniejszy - z piękną i tajemniczą Kleopatrą.

Cezar uciekinier, więzień, buntownik, wódz, dyktator, mąż, ojciec, kochanek - barwna biografia, którą czyta się jak emocjonującą powieść, ukazuje wiele twarzy człowieka, który zmienił oblicze Rzymu i cywilizacji.

Genialne! Goldsworthy ma wiedzę znakomitego naukowca i talent najlepszego pisarza. Wall Street Journal
ADRIAN GOLDSWORTHY to znany brytyjski historyk i pisarz, wybitny znawca dziejów Rzymu i historii wojen czasów starożytnych, wykładowca wielu uniwersytetów i autor wydawanych na całym świecie książek i opracowań.

"Cezar. Życie giganta" został wyróżniony prestiżową nagrodą brytyjskiego Society of Military Historians (Stowarzyszenia Historyków Wojskowości).

Książka "Cezar Życie giganta" - Adrian Goldsworthy - oprawa miękka - Wydawnictwo Amber. Książka posiada 544 stron i została wydana w 2022 r. Cena 41.80 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]