pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Ceny transferowe Nowa dokumentacja w 2019 r. Poradnik Gazety Prawnej...
książka:

Ceny transferowe Nowa dokumentacja w 2019 r. Poradnik Gazety Prawnej 3/2019

Dane szczegółowe:
Wydawca: INFOR Grupa
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 100 s.
Wymiar: 205x295 mm
EAN: 9788381375375
ISBN: 978-83-8137-537-5
Data: 2019-03-29
Cena wydawcy: 37.91 złpozycja niedostępna

Ceny transferowe Nowa dokumentacja w 2019 r. Poradnik Gazety Prawnej 3/2019 - Mariusz Makowski - opis książki:

Przepisy dotyczące podmiotów powiązanych w ostatnich latach często się zmieniały. Spowodowało to, że stały się one praktycznie nieczytelne. Ustawodawca postanowił więc po raz kolejny je zmienić, ale podszedł do tego zadania w sposób kompleksowy.

Z dniem 1 stycznia 2019 r. w ustawach o podatkach dochodowych przestały obowiązywać dotychczasowe przepisy dotyczące podmiotów powiązanych, a w ich miejsce wprowadzono nowy rozdział zatytułowany "Ceny transferowe". W rozdziale tym na nowo zdefiniowano pojęcia stosowane w przepisach, rozszerzono katalog metod szacowania i zmieniono zasady tworzenia dokumentacji podatkowej. Na nowo uregulowano zasady dotyczące szczególnych transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi, takimi jak usługi o niskiej wartości dodanej, czy pożyczki.

Poradnik ma na celu w praktyczny sposób przedstawić regulacje nałożone na podmioty powiązane a następnie krok po kroku nauczyć tworzenia dokumentacji dla różnego rodzaju transakcji.

Na wstępie zostanie wyjaśnione, kiedy podmioty będą uważane za powiązane, a co za tym idzie - zobowiązane do przestrzegania przepisów w zakresie cen transferowych. W kolejnych rozdziałach opisujemy, w jaki sposób organy podatkowe badają, czy warunki transakcji między podmiotami powiązanymi odpowiadają warunkom rynkowym, i jakie działania podejmują, gdy wykorzystywanie powiązań prowadzi do zaniżania podatku dochodowego.

Wiedza ta doprowadzi Czytelnika do zasadniczej części Poradnika, mianowicie do warsztatu pisania dokumentacji podatkowej transakcji między podmiotami powiązanymi. Dokumentacja ta jest jednym z podstawowych obowiązków nałożonych na podmioty powiązane.

Poprzez szereg praktycznych wskazówek pokażemy jak tworzyć dokumentację do różnego rodzaju transakcji (sprzedaży towarów, usług, pożyczek).

Książka „Ceny transferowe Nowa dokumentacja w 2019 r. Poradnik Gazety Prawnej 3/2019” - oprawa twarda - Wydawnictwo INFOR Grupa.

Książka posiada 100 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Ceny transferowe Nowa dokumentacja w 2019 r. Poradnik Gazety Prawnej..."
Produkty podobne: