pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Jak założyć i poprowadzić własną firmę

Autor książki:

S.W. Zygmunt Żaro

Dane szczegółowe:
Wydawca: SIGMA
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 136 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788360829714
ISBN: 978-83-6082-971-4
Data: 2022-04-26
43.26 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Kompleksowo opracowany, praktyczny poradnik dla przedsiębiorców rozpoczynających lub kontynuujących działalność gospodarczą według nowych przepisów prawnych aktualnych na 2022 rok i lata następne. Procedura założenia firmy. Formy organizacyjno-prawne. Aspekty organizacyjne, pracownicze, finansowe. Bogaty zbiór najnowszych przepisów prawnych i wzory dokumentacji rejestracyjnej.

Kompleksowo opracowany, praktyczny poradnik dla przedsiębiorców rozpoczynających lub kontynuujących działalność gospodarczą. Procedura założenia firmy. Formy organizacyjno-prawne. Aspekty organizacyjne, pracownicze, finansowe. Bogaty zbiór najnowszych przepisów prawnych i wzory dokumentacji rejestracyjnej.

Osoba, która zamierza prowadzić działalność gospodarczą we własnym imieniu i na własny rachunek albo jako wspólnik spółki cywilnej lub handlowej, osobowej lub kapitałowej, staje się kandydatem na przedsiębiorcę.

Warto wiedzieć, że w roku bieżącym obowiązują znowelizowane przepisy prawne o zakładaniu i rejestrowaniu firm prywatnych w Polsce, realizujące zasadę "jednego okienka". Coraz więcej firm można zakładać poprzez internet w systemie teleinformatycznym.

Również wiele się zmieniło w przepisach o prowadzeniu tych firm, o przekształceniach, łączeniach i likwidacji. Pojawiła się możliwość zawieszenia działalności gospodarczej od 1 miesiąca do 2 lat, a nawet dłużej - do 3 lub 6 lat w celu opieki nad dziećmi.

Wszystko to znajduje unormowanie prawne w nowych lub znowelizowanych ustawach i przepisach wykonawczych, w tym w takich aktach, jak: USTAWA O SWOBODZIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ i ustawa Kodeks spółek handlowych oraz ustawa o KRAJOWYM REJESTRZE SADOWYM. Nastąpiły zmiany dostosowawcze w KODEKSIE CYWILNYM i KODEKSIE POSTĘPOWANIA CYWILNEGO. Obszerna nowelizacja ustawy o rachunkowości wprowadziła daleko idące zmiany dla przedsiębiorców.

Zmieniły się przepisy rejestracji podatkowej. Do tego dochodzą przepisy systemowe reformowanego prawa podatkowego, ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych, prawa bankowego, prawa pracy i wielu innych obszarów działania firm, rynku i gospodarki.

Przedsiębiorcy, rozpoczynający lub kontynuujący działalność gospodarczą w roku bieżącym, powinni dobrze orientować się w nowych przepisach prawnych. Jest to szczególnie istotne dla nowych przedsiębiorców. Właśnie niniejszy poradnik jest jakby przewodnikiem po drogach, po których muszą przemieszczać się nowi lub początkujący przedsiębiorcy.

Zawiera ujednolicony tekst ustawy o swobodzie działalności działalności gospodarczej - po najnowszych zmianach mających zastosowanie do 1 stycznia 2022 roku oraz informacje o ulgowych składkach ZUS od osób zakładających firmę po raz pierwszy.

Książka "Jak założyć i poprowadzić własną firmę" - S.W. Zygmunt Żaro - oprawa miękka - Wydawnictwo SIGMA. Książka posiada 136 stron i została wydana w 2022 r. Cena 43.26 zł. Zapraszamy na zakupy!