pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Cały rok wśród ptaków
książka:

Cały rok wśród ptaków

Dane szczegółowe:
Wydawca: Kreator
Rok wyd.: 2009
Ilość stron: 136 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788373440517
ISBN: 978-83-7344-051-7
Data: 2009-06-03
pozycja niedostępna

Cały rok wśród ptaków - Barbara Mydlak - opis książki:

Jeśli ktoś uważa, że książka o ptakach nie może być interesująca lub, że zaciekawi jedynie ornitologów, jest w błędzie.
Czytając "Cały rok wśród ptaków" otrzymujemy mnóstwo ciekawostek z życia ptaków. Dowiadujemy się gdzie, i o jakiej porze można spotkać dany gatunek, jak się zachować, by ujrzeć go w pełnej krasie. Wydawać by się mogło, że takie informacje znajdziemy w innych poradnikach o ptakach.
Jednak za sprawą autorki i pasji, którą włożyła w napisanie tej książki, zyskuje na wyjątkowości. Na każdej stronie, w każdym zdaniu wyczuwa się wielkie zainteresowanie ptakami, zamiłowanie do nich i poświęcenie włożone w obserwację.
Nic w tym dziwnego, gdyż ptaki towarzyszą autorce od dawna. Pasję do ptaków zaszczepił jej ojciec - weterynarz, a miejsce zamieszkania - skraj Puszczy Augustowskiej, sprzyjało obecności przeróżnego ptactwa. Bocian ze zwichniętym skrzydłem, szpak, kruk, to jej towarzysze dnia codziennego.
Autorka pokochała ptaki, a teraz swoją pasją podzieliła się z nami, i to we wspaniały sposób. Oprócz wiedzy merytorycznej książka jest oryginalna pod względem artystycznym - zawiera ilustracje wykonane metodą wycinanki oraz fotografie Wiktora Wołkowa.
Jak pisze autorka - ptaki ofiarowują nam swoje barwy, kształty, ruchliwość i grację, a przez swą nieuchwytność budzą odwieczną tęsknotę, by dotknąć tajemnicy.
Dzięki tej książce, każdy ma szansę ją zgłębić.

Książka „Cały rok wśród ptaków” - Wydawnictwo Kreator.

Książka posiada 136 stron i została wydana w 2009 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Cały rok wśród ptaków"