pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Bystre zwierzę

Autor książki:

Frans de Waal, Łukasz Lamża

Dane szczegółowe:
Wydawca: Copernicus Center Press
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 430 s.
Wymiar: 142x215 mm
EAN: 9788378866435
ISBN: 978-83-7886-643-5
Data: 2022-01-21
42.26  59.90  17.64 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Frans de Waal, holenderski prymatolog i badacz zachowania zwierząt, broni przekonania, że niektóre zachowania zwierząt wcale nie różnią się od zachowań ludzkich. Szympansy całują się na przywitanie, z tego samego powodu, dla którego robią to ludzie. Możemy rozsądnie oczekiwać, że zwierzęta chcą, dążą ku czemuś, bawią się, niepokoją, współczują i czują smutek.
Książka de Waala to pełen pasji, napisany żywym, a miejscami wręcz dosadnym językiem manifest nowego antropomorfizmu - programu rzetelnego, naukowego zmierzenia się z faktem, że jesteśmy nie tyle podobni do zwierząt, ale w ścisłym sensie po prostu nimi jesteśmy. Z drugiej strony każdy gatunek jest jednak inny i w kontakcie ze słoniem, foką, psem czy lemurem musimy użyć wszelkiej naszej domyślności i empatii, aby wejść w ich świat i dostrzec inteligencję i spryt tych istot. Czy jednak sami jesteśmy na to wystarczająco sprytni
Ta książka całkowicie odmieni twoje zdanie na temat możliwości poznawczych zwierząt. Zabiera czytelnika w fascynującą podróż w świat rozwiązywania problemów przez zwierzęta. - Temple Grandin, autorka m.in. Zrozumieć zwierzęta i Zwierzęta czynią nas ludźmi
Zdumiewające... przejdzie do klasyki gatunku - i świetnie się czyta. - People
de Waal wytrąca z równowagi i zmusza do przyjrzenia się sobie samemu na nowo - Observer
Frans de Waal jest profesorem psychologii na Uniwersytecie Emory i dyrektorem Living Links Center w Atlancie. W 2007 r. magazyn Time uznał go za jedną ze stu osób, które kształtują nasz świat. Autor m.in. książek Małpy i filozofowie (CCPress 2013), Bonobo i ateista (CCPress 2014), Małpa w każdym z nas (CCPress 2015).

Książka "Bystre zwierzę" - Frans de Waal, Łukasz Lamża - oprawa miękka - Wydawnictwo Copernicus Center Press. Książka posiada 430 stron i została wydana w 2022 r. Cena 42.26 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]