pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Byli sobie raz

Autor książki:

Maria Konwicka

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 360 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788324058198
ISBN: 978-83-2405-819-8
Data: 2019-04-18
34.46  44.90  10.44 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Jest rok 2009. Maria Konwicka po trzydziestu latach emigracji wraca ze Stanów do Polski. Ojcu z najbliższych została już tylko ona. Codziennie, aż do śmierci Tadeusza Konwickiego w 2015, wspólnie przemierzają słynną trasę jego spaceru po Warszawie.

Po odejściu ojca Maria, porządkując rodzinne archiwum, próbuje poukładać strzępy wspomnień z dzieciństwa w powojennej Polsce. Odtwarza burzliwe losy dwóch artystycznych rodzin - Leniców i Konwickich. Jak echo powraca w jej opowieści obraz warszawskiej bohemy i słynnego stolika w Czytelniku, przy którym zasiadali Konwicki, Holoubek i Łapicki.

Wspomina, jak jeden z najsłynniejszych pisarzy polskich pisał do niej udawane listy miłosne, jak Elżbieta Czyżewska pomagała jej zadomowić się w Nowym Jorku oraz jak kot Iwan (z domu Iwaszkiewicz) decydował o przyznaniu domownikom paszportu.

Wraca pamięcią do przyjaźni ojca z Morgensternami, Dziewońskimi, Tyrmandem, Wajdą? Jej wnikliwa, wielowątkowa opowieść pełna jest życia.

Maria Konwicka - studiowała grafikę na warszawskiej ASP, pracowała w USA jako animatorka m.in. dla studiów Disney i Universal. Jest współautorką nagradzanego filmu Aktorka poświęconego Elżbiecie Czyżewskiej. Córka pisarza, scenarzysty i reżysera Tadeusza Konwickiego, autora m.in. Małej apokalipsy oraz scenariuszy Doliny Issy i Faraona.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Książka "Byli sobie raz" - Maria Konwicka - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 360 stron i została wydana w 2019 r. Cena 34.46 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Dziwne jest serce kobiece. Wspomnienia - okładka książki
Dziwne jest serce kobiece. Wspomnienia galicyjskie Zofia Skąpska z Odrowąż-Pieniążków
Holoubek. Rozmowy - okładka książki
Holoubek. Rozmowy Małgorzata Terlecka-Reksnis
Produkty podobne:
Bohaterowie i kaci. Moje wspomnienia - okładka książki
Bohaterowie i kaci. Moje wspomnienia Maria Jedlińska-Adamus
Obóz Wszystkich Świętych - okładka książki
Obóz Wszystkich Świętych Tadeusz Nowakowski