pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Budownictwo drzewne i wyroby z drzewne w dawnej Polsce

Autor książki:

Zygmunt Gloger

Dane szczegółowe:
Wydawca: Volumina pl
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 578 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 978836290570601
ISBN: 978-83-6290-570-6
Data: 2015-07-15
pozycja niedostępna

Opis książki:

Dzięki, zaszczepionemu przez ojca, zamiłowaniu do rzeczy polskich Gloger podróżował od najmłodszych lat po wsiach i szkicował stare dworki, lamusy, dzwonnice, kościoły i inne budowle. Spisywał pieśni i podania wiejskich staruszek i tworzył kolekcję niezwykłych pamiątek. Po latach, kiedy wiele konstrukcji zostało rozebranych na skutek ich starości, bądź unicestwionych przez pożary - Gloger postanowił swoją kolekcję ubrać w wydawnictwo naukowe. Ponieważ wiele rzeczy nie znalazło swojego miejsca w Encyklopedii Staropolskiej powstał pomysł napisania Budownictwa drzewnego. Tu zaczęła się niezwykła historia współprtacy z wieloma malarzami, grafikami, fotografami, etnografami i konserwatorami, którzy z zamiłowania do polskiej architektury postanowili pomóc autorowi w stworzeniu tego dzieła. Zgromadzony materiał rósł w ogromnym tempie i z zaplanowanego jednego tomu powstały dwa (do litery L). Nie wiadomo, jakie rozmiary osiągnąłby ten zbiór, gdyby pracy nad nim nie przerwała śmierć Glogera. Mimo to Budownictwo..., choć nieskończone jest niezwykłym świadectwem historii rdzennie słowiańskiej sztuki.

Z uwagi na wagę tej książki i jej niezwykłą urodę - postanowiliśmy wykonać jej reprodukcję, którą niniejszym Państwu prezentujemy. Książka wydrukowana jest na objętościowym papierze o lekko kremowym odcieniu, który jest zbliżony do papierów drukarskich stosowanych na przełomie wieków. Reprint posiada dopasowane kolorystycznie kapitałki i wstążeczkę czytelniczą. Niniejsze wydanie zostało oprawione w niebieską tekturę oraz ozdobny papier na grzbiecie. W kategorii Architektura" odnajdziecie Państwo także poprzednią wersję oprawioną w ekoskórę lub półskórek.

Książka "Budownictwo drzewne i wyroby z drzewne w dawnej Polsce" - Zygmunt Gloger - oprawa twarda - Wydawnictwo Volumina pl. Książka posiada 578 stron i została wydana w 2015 r.