pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Bolesław Chrobry. Złe dni

Autor książki:

Antoni Gołubiew

Dane szczegółowe:
Wydawca: MG
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 464 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788377797792
Data: 2022-01-12
31.41 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Kontynuacja trzeciego tomu monumentalnego dzieła o początkach polskiej państwowości. Powieść historyczna z czasów Mieszka I i początków panowania Bolesława Chrobrego.

Potężna i niezwyciężona armia Henryka II prze na wschód, już stoi nad Odrą. Bolesław jeden tylko rozkaz wydaje - nie przepuścić! Jednakowoż za wielkie i za silne to parcie na Bolesławowe Księstwo. Giną tarczownicy, drużyny posieczone w lasach, spalone domostwa, mordy, rabunek i gwałty. Ciżba ludzka, głodna i przerażona gna ku grodom, które trzeba zamknąć.

Co robić, jak przetrwać ten marsz tysięcy saskich wojów w szłomach Jaka będzie tego cena Czy Księstwo się zbuntuje przeciw władcy
Antoni Gołubiew we wspaniałej powieści, pełnej historycznych wydarzeń i historycznych postaci portretuje wszystkie warstwy społeczne - od pospolitego raba, po księcia Bolesława czy cesarza Ottona III. Splata losy bohaterów, tak jak splatała się polska państwowość, wytrwale, cierpliwie, w boju i politycznych rozgrywkach.

Książka "Bolesław Chrobry. Złe dni" - Antoni Gołubiew - oprawa twarda - Wydawnictwo MG. Książka posiada 464 stron i została wydana w 2022 r. Cena 31.41 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.