pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Bolesław Chrobry Rozdroża

Autor książki:

Antoni Gołubiew

Dane szczegółowe:
Wydawca: MG
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 496 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788377797990
Data: 2022-04-13
33.66 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Piąty tom monumentalnego dzieła o początkach polskiej państwowości. Powieść historyczna z czasów Mieszka I i początków panowania Bolesława Chrobrego.

Henryk odszedł od bram poznańskich, przestraszył się, ugodził. Ale Bolesław czuje i wie, że wróci gotować się trzeba na nieodległą przyszłość.

A tymczasem Świątki coraz silniej wtykają się do Księstwa, żądają, proszą, karzą za grzechy Bolesławowe i syna jego Mieszki, który stryja ugodził śmiertelnie - pójdzie Pąć błagać Kyrii Krysta o przebaczenie. Czy nowy Bożyc silniejszy od tych starych bóstw - tego lud jeszcze do końca nie wie; trzeba nakazem mu drogę uściełać.

Antoni Gołubiew we wspaniałej powieści, pełnej historycznych wydarzeń i historycznych postaci, portretuje wszystkie warstwy społeczne - od pospolitego raba, po księcia Bolesława czy cesarza Ottona III. Splata losy bohaterów, tak jak splatała się polska państwowość, wytrwale, cierpliwie, w boju i politycznych rozgrywkach.

Książka "Bolesław Chrobry Rozdroża" - Antoni Gołubiew - oprawa twarda - Wydawnictwo MG. Książka posiada 496 stron i została wydana w 2022 r. Cena 33.66 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.