pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Bogowie są ukryci

Autor książki:

Tomasz Mazur

Dane szczegółowe:
Wydawca: BookPlan.pl
Rok wyd.: 2024
Oprawa: miękka
Ilość stron: 278 s.
Wymiar: 143x205 mm
EAN: 9788394248147
ISBN: 978-83-9424-814-7
Data: 2024-06-05
36.46 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Są ludzie, którzy przyjmują rzeczywistość taka, jaka jest. Przyjmują ja i próbują sobie z nią jakoś poukładać stosunki. Są tez˙ ludzie, którzy nie zgadzają się na rzeczywistość taka, jaka jest - buntują się wobec niej lub są na nią obrażeni. Próbują ja zmienić na taka, jaka ich zdaniem być powinna. I są tez˙ tacy ludzie, którzy przyjmują rzeczywistość taka, jaka jest, pomimo że czują, że mogła lub powinna być inna. Czekaja, aż cos´ się wydarzy i obróci świat, czekają, aż cos´ się ujawni, aż cos´ zostanie odnalezione. Zawsze należałem do tej trzeciej kategorii ludzi. Akceptowałem rzeczywistość i uczyłem się w niej żyć. Ale jednocześnie czułem się w niej obco, jakby była nieprawdziwa. Albo jakby była tylko preludium innej rzeczywistości, która może, choć nie musi się ujawnić. Czekałem więc, aż coś się wydarzy.

Ze Wstępu

Bogowie są ukryci to powiastka filozoficzna, głęboko alegoryczna opowieść o grupie tajemniczych bóstw z ukrycia kierujących ludzką egzystencją. Bohater tej historii, zapoznając się bliżej z kolejnymi bogami, uczy się, jak im stawiać granice, stając się dzięki temu kompletnym i wyzwolonym człowiekiem.

Tomasz Mazur (ur. 1972) jest współczesnym stoikiem, autorem podcastu Ze stoickim spokojem oraz wielu książek popularyzujących filozofię stoicką i nie tylko. Są to między innymi: O stawaniu się stoikiem (2014), Wielki spokój. Trzydzieści antycznych lekcji dobrego życia według Muzoniusza Rufusa (2018), Zakazana historia filozofów (2019), Nieustające napomnienia (2021). Od wielu lat prowadzi spotkania, warsztaty oraz indywidualne konsultacje filozoficzno-stoickie.

Książka "Bogowie są ukryci" - Tomasz Mazur - oprawa miękka - Wydawnictwo BookPlan.pl. Książka posiada 278 stron i została wydana w 2024 r. Cena 36.46 zł. Zapraszamy na zakupy!