pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Boginie z Zitkovej
Tytuł książki:

Boginie z Zitkovej

Autor książki:

Katerina Tuckova

Dane szczegółowe:
Wydawca: Afera
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 448 s.
Wymiar: 130x205 mm
EAN: 9788393771134
ISBN: 978-83-9377-113-4
Data: 2014-10-17
25.78  37.99  12.21 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h
Wysoko w Białych Karpatach, na pograniczu Moraw i Słowacji, w odciętej od świata wsi Žítková żyły wyjątkowe kobiety. Potrafiły leczyć ziołami, przepowiadać przyszłość, poskramiać żywioły. Nazywano je boginiami, a ich tajemniczą sztukę bogowaniem.

Dora Idesová należy do ostatnich z rodu bogiń, nie chce jednak praktykować magii. Opuszcza rodzinne strony, kończy etnografię i postanawia zgłębiać fenomen bogiń od strony naukowej. Pewnego dnia odkrywa, że wśród materiałów tajnych służb St B znajduje się teczka jej ciotki, bogini Surmeny.

Dora krok po kroku poznaje zdumiewającą historię kilku rodów bogiń z Žítkovej, historię, która prowadzi od siedemnastowiecznych krwawych procesów o czary przez drugą wojnę światową i czasy surowego komunizmu aż do końca lat dziewięćdziesiątych. Podczas fascynującej i niepokojąco mrocznej podróży śladami swoich bliskich Dora zaczyna rozumieć, że nie zawsze możemy odciąć się od przeszłości...

Boginie z Žítkovej - zgrabne połączenie powieści historycznej z fikcją spotkały się w Czechach z entuzjastycznym przyjęciem czytelników. Powieść młodej autorki, Kateřiny Tučkovej, została obsypana nagrodami (m.in. Nagroda Josefa Škvoreckiego, Nagroda Czytelników - Magnesia Litera, Nagroda Czytelników - Česká Kniha) oraz otrzymała tytuł Czeski Bestseller jako najlepiej sprzedająca się książka w 2012 roku.

Na podstawie książki Boginie z Žítkovej zrealizowano przedstawienie pod tym samym tytułem, grane przez Teatr Miejski w Zlínie. Trwają także przygotowania do ekranizacji, film powstanie w polskiej koprodukcji.

O AUTORCE Kateřina Tučková (ur. 1980); czeska pisarka i kuratorka wystaw, absolwentka historii sztuki i bohemistyki Uniwersytetu im. Masaryka w Brnie oraz świeżo upieczona doktor historii sztuki. Za swoją debiutancką powieść Vyhnání Gerty Schnirch (Wypędzenie Gerty Schnirch, 2009), w której porusza temat wysiedlenia z kraju brnieńskich Niemców, otrzymała Nagrodę Czytelników Magnesia Litera. Jej druga powieść, Boginie z Žítkovej (Žitkovské bohyně, 2012) przyniosła jej wiele wyróżnień (m.in. Nagrodę Josefa Škvoreckiego, tytuł Czeski Bestseller 2012, Nagrodę Czytelników - Magnesia Litera, Nagrodę Czytelników - Česká Kniha) oraz uczyniła z niej najlepiej sprzedającą się czeską autorkę ostatnich lat. Kateřina Tučková w unikalny sposób łączy w sobie cechy zagrzebanej w dokumentach skrupulatnej badaczki dziejów i kreatorki barwnych postaci, których czasem prawdziwe, czasem zmyślone, ale zawsze fascynujące losy wplata w autentyczne karty historii Czech i Moraw.

Książka "Boginie z Zitkovej" - Katerina Tuckova - oprawa miękka - Wydawnictwo Afera. Książka posiada 448 stron i została wydana w 2014 r. Cena 25.78 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Dygot - okładka książki

Dygot

Jakub Małecki
Projekt: Prawda - okładka książki

Projekt: Prawda

Mariusz Szczygieł
Pozłacany róg. Tom 2 - okładka książki

Pozłacany róg. Tom 2

Doda Około-Kułak
Na krańcach luster - okładka książki

Na krańcach luster

Piotr Ferens
Produkty podobne:
Dekameron - okładka książki

Dekameron

Giovanni Boccaccio
Dziewczyna z Krakowa - okładka książki

Dziewczyna z Krakowa

Alex Rosenberg
Historia spisana atramentem - okładka książki

Historia spisana atramentem

Maria Ulatowska, Jacek Skowroński
Tajemnica mnicha - okładka książki

Tajemnica mnicha

Hermann Multhaupt