pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Bóg i nowa fizyka

Autor książki:

Paul Davies

Dane szczegółowe:
Wydawca: Cyklady
Rok wyd.: 2006
Oprawa: miękka
Ilość stron: 302 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788360279144
ISBN: 83-60279-14-4
Data: 2006-10-26
20.45  29.90  9.45 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Nowa fizyka zrewolucjonizowała naukę, umożliwiając badanie cząstek elementarnych oraz całego wszechświata. Filozofia i religia muszą wobec tego odpowiedzieć na nowe pytania i wyzwania podważające tradycyjne poglądy na naturę wszechświata.
Jak powstał świat i jaki czeka go koniec, jeśli takowy nastąpi? Czym jest ludzki umysł i czy może on przetrwać śmierć? Jaki związek z naszymi koncepcjami Boga mają czas i przestrzeń? Czy obserwowany we wszechświecie porządek jest wynikiem planowego działania czy przypadku?
Paul Davies twierdzi, że na wiele pytań stawianych przez religię można obecnie znaleźć naukowe odpowiedzi. Opisuje nowy scenariusz kosmologiczny, w którym kwantowy wszechświat powstaje z nicości. Jego książka rozpoczyna ważny etap w długotrwałej debacie między nauką a religią.
Profesor Paul Davies przez wiele lat był wykładowcą fizyki teoretycznej na uniwersytecie w Newcastle upon Tyne. Prowadził badania naukowe w dziedzinie fizyki podstawowej i kosmologii. Zyskał międzynarodowe uznanie jako popularyzator nauki, jest autorem wielu znanych książek, m.in. Other Worlds, The Runaway Unwerse i The Edge oflnfinity.

Książka "Bóg i nowa fizyka" - Paul Davies - oprawa miękka - Wydawnictwo Cyklady. Książka posiada 302 stron i została wydana w 2006 r. Cena 20.45 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]