pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Błogosławiony Prymas Tysiąclecia

Dane szczegółowe:
Wydawca: Jedność
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 96 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788381446204
ISBN: 978-83-8144-620-4
Data: 2021-09-07
8.47 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Wyjątkowa, bogato ilustrowana biografia kard. Stefana Wyszyńskiego, wydana z okazji jego beatyfikacji. Droga życia wielkiego Prymasa. Świadectwa bliskich mu osób. Nauka nowego Błogosławionego - słowa pełne ducha - skierowane do każdego z nas.

Był mocny swoją wiarą w Boga, który jest Panem stworzenia i Panem dziejów poprzez Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego. Dziś jeszcze zdaje się mówić do nas słowami Psalmisty: Prawica Pańska wzniesiona wysoko, prawica Pańska moc okazała. Nie umrę, ale żył będę i głosił dzieła Pana (Ps 118[117],16-17).

Taką oto modlitwę zostawił nam w swoich Zapiskach: Wszystkie drogi Twoje - miłosierdzie i prawda! Cierpienie rozpływa się w doznanej miłości. Kara przestaje być odwetem, bo jest lekarstwem podanym z ojcowską delikatnością. Smutek dręczący duszę jest orką na ugorze pod nowy zasiew. Samotność jest oglądaniem z bliska Ciebie. Złośliwość ludzka jest szkołą milczenia i pokory. Oddalenie od pracy jest wzrostem gorliwości i oddaniem serca. Więzienna cela jest prawdą, że nie mamy tu mieszkania stałego?
(18 I 1954 r.).

Dziękuję Bożej Opatrzności za to, że w trudnym okresie naszych dziejów, po drugiej wojnie światowej, na przełomie pierwszego i drugiego tysiąclecia, dała nam tego Prymasa, tego męża Bożego, tego miłośnika Jasnogórskiej Bogarodzicy, tego nieustraszonego sługę Kościoła i Ojczyzny (fragment wstępu do publikacji, św. Jan Paweł II).

Książka "Błogosławiony Prymas Tysiąclecia" - oprawa miękka - Wydawnictwo Jedność. Książka posiada 96 stron i została wydana w 2021 r. Cena 8.47 zł. Zapraszamy na zakupy!