pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Błogosławiony Jakub Alberione. Światło dla głoszenia Ewangelii

Dane szczegółowe:
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 48 s.
Wymiar: 120x205 mm
EAN: 9788377973004
ISBN: 978-83-7797-300-4
Data: 2014-05-19
10.26 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Apostoł mediów, który zrewolucjonizował pojęcie ewangelizacji. Dla niego rozpowszechnianie dobrych gazet, czasopism, książek, a później także filmów oraz programów radiowych i telewizyjnych stało się prawdziwym wyzwaniem oraz najszybszym i najskuteczniejszym sposobem głoszenia Dobrej Nowiny.

Wielki mistyk naszych czasów, przekonany, że „dzieła Boże dokonują się za sprawą ludzi Bożych”.

Niestrudzony człowiek czynu, założyciel pięciu zgromadzeń zakonnych, czterech instytutów życia konsekrowanego i kilku stowarzyszeń świeckich, które razem tworzą Rodzinę Świętego Pawła. W ostatnich latach ulubiony patron bezrobotnych.

Ta piękna biografia oparta została na metaforze światła, która najlepiej oddaje jego misję - nieść światu światło Ewangelii, wykorzystując środki masowego przekazu. Bł. Jakub Alberione stał się zapaloną pochodnią, która oświecała Kościół, ofiarując mu w darze nowy zapał misyjny i nowy wzór świętości.

José Antonio Pérez Sánchez, urodzony w Tamames (Salamanca, Hiszpania), jest członkiem Towarzystwa Świętego Pawła. Po studiach teologicznych na Papieskim Wydziale Teologicznym św. Bonawentury („Seraphicum”), 29 czerwca 1972 roku przyjął w Rzymie święcenia kapłańskie. W Hiszpanii pełnił różne odpowiedzialne funkcje kierownicze i duszpasterskie, związane z poszukiwaniem powołań i formacją, a także zajmował się działalnością wydawniczą (czasopisma i książki). Obecnie jest postulatorem generalnym Rodziny Świętego Pawła.

Książka "Błogosławiony Jakub Alberione. Światło dla głoszenia Ewangelii" - José Antonio Pérez Sánchez - oprawa miękka - Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła. Książka posiada 48 stron i została wydana w 2014 r. Cena 10.26 zł. Zapraszamy na zakupy!