pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Błogosławiona Siostra Elżbieta Czacka. Niewidoma Matka Niewidomych
Książki »
Tytuł książki:

Błogosławiona Siostra Elżbieta Czacka. Niewidoma Matka Niewidomych

Autor książki:

Ewa Giermek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Arystoteles
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 60 s.
EAN: 9788380384620
ISBN: 978-83-8038-462-0
Data: 2021-07-13
Cena wydawcy: 16.99 złpozycja niedostępna

Błogosławiona Siostra Elżbieta Czacka. Niewidoma Matka Niewidomych - opis książki:

12 września 2021 r. w samo południe w warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej w poczet błogosławionych Kościoła katolickiego zostaną zaliczone dwie wybitne postaci- Matka Elżbieta Czacka założycielka Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi oraz Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek i Prymas Tysiąclecia kardynał Stefan Wyszyński.

Ich życiorysy splotły się w latach 30. XX w. w podwarszawskich Laskach w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi i Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża założonymi przez matkę Elżbietę Czacką, gdzie posługę kapłańską sprawował ksiądz Stefan Wyszyński. Wspólnie wykonywali tytaniczną pracę na rzecz ociemniałych i potrzebujących nawet z narażeniem życia i utraty wolności w czasie walk kampanii wrześniowej w 1939 r., lat okupacji hitlerowskiej, powstania warszawskiego, a po zakończeniu II wojny światowej w Polsce władanej przez komunistów. Również, gdy zakończyli ziemskie życia sprawiali, że za ich wstawiennictwem wydarzały się cuda uzdrowień.

Niniejsza publikacja przybliża historię życia matki Elżbiety Czackiej, jej Wielkie Dzieło Lasek oraz drogę na ołtarze.

Życzymy miłej lektury!

Książka "Błogosławiona Siostra Elżbieta Czacka. Niewidoma Matka Niewidomych" - Ewa Giermek - oprawa twarda - Wydawnictwo Arystoteles. Książka posiada 60 stron i została wydana w 2021 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]