pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Błogosławiona Dorota z Mątowów. Życie i duchowość
Tytuł książki:

Błogosławiona Dorota z Mątowów. Życie i duchowość

Autor książki:

Marta Kowalczyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: eSPe
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 128 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788374826921
ISBN: 978-83-7482-692-1
Data: 2015-04-29
12.23  15.90  3.67 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Błogosławiona Dorota z Mątowów. Życie i duchowość - opis książki:

Błogosławiona Dorota z Mątowów była mistyczką i stygmatyczką żyjącą w XIV wieku.

Po śmierci męża została pustelniczką - rekluzą. Jej wstawiennictwu przypisuje się liczne uzdrowienia, a nawet wskrzeszenie. Wkrótce po jej śmierci został otwarty proces kanonizacyjny, jednak zawirowania historyczne i polityczne sprawiły, że trwający przez stulecia kult błogosławionej został zatwierdzony oficjalnie dopiero w 1976 roku. Obecnie jest uznawana za patronkę kobiet, hutników, Pomorza i Diecezji Elbląskiej. Dzięki kierownikowi duchowemu Doroty, Janowi z Kwidzyna, zachowały się zapisy jej duchowych doświadczeń, modlitw i rozważań. Wybór z tych unikalnych, pełnych duchowej głębi, tekstów, stanowi główną treść tej książki. Przedstawiona w niej została także sylwetka błogosławionej Doroty oraz omówienie najważniejszych cech jej duchowości.

Twoje życie było moje, nie twoje. Ja sam je rozpocząłem i udoskonaliłem, ja byłem jego części łącznikiem i rządcą, by je tobie zachować aż do wiecznotrwałego żywota. Ja wspaniale w tobie działałem od twego dziecięctwa, wraz z Ojcem i Duchem Świętym, działaniami niewyrażalnie wielkimi, o których ani nie wiesz ani nie możesz wiele powiedzieć. Od czasu, gdy wydobyłem tobie stare serce, rozbudziłem ci tak twoje życie, że odtąd żyło i wspaniale jaśniało przede mną.

Pan Jezus do błogosławionej Doroty
Dr Marta Kowalczyk jest teologiem, autorką wielu artykułów dotyczących historii duchowości. Wykłada na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Książka "Błogosławiona Dorota z Mątowów. Życie i duchowość" - Marta Kowalczyk - oprawa miękka - Wydawnictwo eSPe. Książka posiada 128 stron i została wydana w 2015 r. Cena 12.23 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]