pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Błąd medyczny i nieskuteczna zgoda na leczenie. Odpowiedzialność indywidualna i w spółce partnerskiej. Wzory pism

Dane szczegółowe:
Wydawca: PZWL
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 134 s.
Wymiar: 150x240 mm
EAN: 9788320054392
ISBN: 978-83-2005-439-2
Data: 2017-10-20
48.70  59.00  10.3 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Błąd medyczny i nieskuteczna zgoda na leczenie. Odpowiedzialność indywidualna i w spółce partnerskiej. Wzory pism - Anna Borysewicz - opis książki:

Publikacja "Błąd medyczny i nieskuteczna zgoda na leczenie. Odpowiedzialność indywidualna i w spółce partnerskiej. Wzory pism" zawiera liczne przykłady sytuacji, w jakich może znaleźć się lekarz czy podmiot leczniczy. Jest to przewodnik po wycinku prawa, dzięki któremu każdy świadczący usługi lecznicze będzie wiedział, jak się ubezpieczyć, jakie ma prawa i obowiązki.

W książce poruszono zagadnienia dotyczące między innymi odpowiedzialności lekarza na gruncie prawa cywilnego i karnego, odpowiedzialności zawodowej, ubezpieczeń od odpowiedzialności za błąd medyczny, Wojewódzkich Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych, a także odpowiedzialności za błąd medyczny w spółce partnerskiej.

Opracowanie Pani Anny Borysewicz ma charakter poradnika adresowanego do lekarzy. Praca jest sporządzona przystępnym językiem, którego odbiór nie powinien nastręczać trudności czytelnikowi. (...) Zawiera liczne przykłady ilustrujące prezentowane rozwiązania prawne oraz jest wzbogacone o wzory pism procesowych, które mogą być przydane w ewentualnym sporze sądowym. Książka posiada istotne walory praktyczne, zwłaszcza dla osób, które nie zajmują się profesjonalnie prawem.

Fragment z recenzji dr. hab. Rafała Kubiaka, prof. UŁ
Przez pojęcie "błąd medyczny" należy rozumieć odstępstwo od przyjętych standardów postępowania lekarskiego, wytyczonych aktualną wiedzą i doświadczeniem medycznym, które prowadzi do negatywnych skutków dla zdrowia lub życia osoby poddanej zabiegowi medycznemu. Przy czym obejmuje nie tylko błąd terapeutyczny (tj. w leczeniu, w tym błąd operacyjny), ale także błąd diagnostyczny (czyli błąd rozpoznania).

Ofiara błędu medycznego może zaś w przyszłości domagać się zapłaty od lekarza (szpitala bądź jego ubezpieczyciela) odszkodowania, zadośćuczynienia, renty, a także ustalenia odpowiedzialności pozwanej strony za skutki błędu.

Obowiązki lekarza ponadto nie kończą się z chwilą dokonania zabiegu, ponieważ pacjent powinien być objęty nadzorem pooperacyjnym, zwłaszcza gdy w jego przebiegu doszło do powikłań.

Książka „Błąd medyczny i nieskuteczna zgoda na leczenie. Odpowiedzialność indywidualna i w spółce partnerskiej. Wzory pism” - oprawa miękka - Wydawnictwo PZWL.

Książka posiada 134 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Błąd medyczny i nieskuteczna zgoda na leczenie. Odpowiedzialność indywidualna..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Dokumentacja medyczna w praktyce - okładka książki
Dokumentacja medyczna w praktyce pielęgniarki... Maciej Gibiński, Renata Ciemierz
Zakażenia szpitalne - okładka książki
Zakażenia szpitalne Piotr B. Heczko, Jadwiga Wójkowska-Mach (red.)
Parazytologia kliniczna w ujęciu - okładka książki
Parazytologia kliniczna w ujęciu wielodyscyplinarnym Zbigniew S. Pawłowski, Jerzy Stefaniak (red.)
Profilaktyka zakażeń połogowych - okładka książki
Profilaktyka zakażeń połogowych Jadwiga Wójkowska-Mach (red.)