pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Biuletyn IPN nr 198 (5) / 2022. Zbrodnie spod czerwonej gwiazdy

Autor książki:

Jan M. Ruman

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
EAN: 977164195600100198
Data: 2022-04-29
Cena wydawcy: 8.00 złpozycja niedostępna

Pliki do pobrania:

Spis treści - PDF

Opis książki:

Zbrodnie spod czerwonej gwiazdy – to główny temat majowego numeru „Biuletynu IPN”. Gdy dziś mówi się o mitologii wyzwolenia, o zbrodniach, gwałtach, grabieży czy deportacjach, to wszyscy mamy przed oczami obrazy z telewizyjnych relacji na temat inwazji armii rosyjskiej na Ukrainę. Tymczasem obozy NKWD, sowieckie deportacje, zbrodnie, gwałty i grabieże, które przedstawiamy w „Biuletynie IPN” dotyczą tego, co działo się na ziemiach polskich w latach 1944–1946. Kiedy planowaliśmy ten numer, byliśmy przekonani, że będzie on przypomnieniem tragicznych wydarzeń historycznych. Nikt z nas nie przypuszczał, że to samo będzie się działo na terytorium naszych sąsiadów teraz, w XXI wieku. Raz jeszcze boleśnie przekonujemy się, że historia jest nauczycielką życia.

W „Biuletynie IPN” znajduje się kod QR do filmu Beaty Hyży-Czołpińskiej „Obława” – dokumentu o Obławie Augustowskiej. Prenumeratorzy otrzymają DVD z filmem.

Wkrótce w sprzedaży w placówkach Poczty Polskiej, w sieci EMPi K, w salonach prasowych „RUCH” oraz w księgarniach IPN.

Książka "Biuletyn IPN nr 198 (5) / 2022. Zbrodnie spod czerwonej gwiazdy" - Jan M. Ruman (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 0 stron i została wydana w 2022 r.