pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
książka:

Biuletyn IPN nr 170-171 (1-2) / 2020

Dane szczegółowe:
Producent: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Data: 2020-02-14
Obniżka ceny! 6.34  8.00  1.66 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Sojusznicy Polski w XX wieku – to główny temat styczniowo-lutowego numeru „Biuletynu IPN”. Otwiera go pozmowa z prof. Andrzejem Nowakiem o Piłsudskim – spadkobiercy tradycji Rzeczypospolitej Obojga Narodów, który postawił w polityce wschodniej na współpracę z Litwą, Białorusią, Ukrainą i rosyjskimi antykomunistami. Opisujemy podejmowane wraz z sojusznikami próby przeciwstawienia się ekspansji bolszewickiej Rosji.

Dla pełni obrazu mówimy też o przeciwnych, antypolskich tendencjach, które wystąpiły zwłaszcza po wkroczeniu Armii Czerwonej na terytorium państwa polskiego we wrześniu 1939 r. Sympatie prosowieckie wśród Żydów, Białorusinów, Ukraińców i polskich komunistów znalazły wyraz w działaniach partyzanckich i antypaństwowych, podejmowanych niejednokrotnie na dużą skalę. Stanowisko propolskie zajęły natomiast oddziały armii węgierskiej stacjonujące na Kresach Wschodnich podczas rzezi wołyńskiej dokonanej przez nacjonalistów ukraińskich. Ciekawym tematem jest też utworzenie w Polsce Legionu Czechów i Słowaków.

Do „Biuletynu IPN” dołączyliśmy płytę DVD z filmami Macieja Wojciechowskiego: Ocalałam z rzezi (26 min) i  Sieroty Wołynia, córki Zamościa (24 min)

Książka "Biuletyn IPN nr 170-171 (1-2) / 2020" - Jan M. Ruman (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 0 stron i została wydana w 2020 r. Cena 6.34 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]