pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Biblia. Opowiedziana i objaśniona

Autor książki:

Jean-Michel Billioud

Dane szczegółowe:
Wydawca: Papilon
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 172 s.
Wymiar: 226x291 mm
EAN: 9788327103130
ISBN: 978-83-2710-313-0
Data: 2018-04-17
49.96  69.00  19.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

60 najważniejszych postaci i wątków Starego i Nowego Testamentu: od historii o Adamie i Ewie, Mojżeszu, królu Dawidzie czy Hiobie, po narodziny, nauczanie i śmierć Jezusa.

Każda z opowieści opatrzona jest krótkimi, ciekawymi objaśnieniami, które pozwalają czytelnikowi zrozumieć jej kontekst historyczny, społeczny i kulturowy, a także pokazują codzienność ludzi żyjących w omawianej epoce.

Książka skierowana jest do osób wierzących, ale także tych, które uznają Biblię za ważny tekst kultury, który po prostu należy znać, i chcą tę wiedzę przekazać dzieciom. Stanowi ona echo współczesnych duchowych rozważań i może być punktem odniesienia i przewodnikiem biblijnym dla całej rodziny.

Konsultacja merytoryczna oryginalnego tekstu: Ośrodek Teologiczny w Poitiers.

Książkę poleca ojciec Roman Bielecki - dominikanin, redaktor naczelny miesięcznika "W Drodze":
"Najlepsze historie można opowiadać tak, że czytelnik ziewa znudzony. Ale można też zrobić to w tak znakomity sposób jak duet Billioud i Georges. Nie tracąc z oczu biblijnego tekstu, fantastycznie odmalowali emocje, które trudno zobaczyć, słuchając o Hiobie, Józefie Egipskim czy ucieczce do Egiptu. Czytałem i oglądałem zaskoczony ich umiejętnością zauważenia tego, co kryje się między świętymi słowami. Nie przeszkadzało mi nawet to, że znam finał każdej opowiedzianej przez nich historii. Nie dajmy się zwieść, że to książka dla dzieci. Zapewniam, że dorośli też nie będą zawiedzeni!"

Książka "Biblia. Opowiedziana i objaśniona" - Jean-Michel Billioud - oprawa twarda - Wydawnictwo Papilon. Książka posiada 172 stron i została wydana w 2018 r. Cena 49.96 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]