pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Biała Armia

Autor książki:

Anton Denikin

Dane szczegółowe:
Wydawca: DeReggio
Rok wyd.: 2024
Oprawa: twarda
Ilość stron: 408 s.
Wymiar: 207x145 mm
EAN: 9788395938443
ISBN: 978-83-9593-844-3
Data: 2024-05-20
56.22 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Opis książki:

Po raz pierwszy w Polsce ukazuje się drukiem Biała Armia generała Antona Denikina legendarnego przywódcy ruchu białych w Rosji ogarniętej bolszewicką rewolucją. Biała Armia to nie tylko bezcenne źródło historyczne, ale także niezwykła epicka opowieść o heroicznych walkach rosyjskich ochotników, którzy w siarczystym mrozie stawiali czoła kilkukrotnie większym siłom bolszewickim. Prezentowana książka to tłumaczenie wersji emigracyjnej, wydanej w Londynie i przez samego autora dostosowanej do potrzeb zagranicznego czytelnika.

Po bestialskim mordzie na rodzinie carskiej autor książki stał się jednym z najważniejszych przywódców ruchu antybolszewickiego w Rosji. W czerwcu 1918, dysponując siłami ok. 8-9 tysięcy żołnierzy, odniósł spektakularne zwycięstwo rozgromił ponad stutysięczną armię bolszewicką. Zaniepokojony sukcesami białej armii Włodzimierz Lenin wezwał wszystkie podległe mu siły do walki przeciwko Denikinowi. W sierpniu 1919 Denikin rozpoczął ze swoimi wojskami ofensywę na Moskwę. Operacja ta najprawdopodobniej zakończyłaby się zwycięstwem i ostatecznym zdławieniem komunizmu, gdyby nie nóż wbity w plecy rosyjskich sił antybolszewickich. Józef Piłsudski, który w chwili największych sukcesów białej armii z całą premedytacją, na mocy tajnego paktu z wysłannikami Lenina, zaprzestał akcji zaczepnej przeciwko bolszewikom, uwolnił tym samym siły komunistyczne, które mogły odtąd cały swój impet skierować przeciwko oddziałom Denikina.

Książka "Biała Armia" - Anton Denikin - oprawa twarda - Wydawnictwo DeReggio. Książka posiada 408 stron i została wydana w 2024 r. Cena 56.22 zł. Zapraszamy na zakupy!