pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Prawo w medycynie. Seria: Skrypty
Prawo w medycynie. Seria: Skrypty Becka 59.67 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Ustawa o prawach konsumenta
Ustawa o prawach konsumenta 155.82 zł pozycja dostępna!
książka:

BHP w służbie zdrowia

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 400 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788325567095
ISBN: 978-83-2556-709-5
Data: 2014-08-22
Cena wydawcy: 129.00 złpozycja niedostępna

BHP w służbie zdrowia - Anna Kujawa, Mateusz Kaczocha - opis książki:

Wypełnianie obowiązków z zakresu bhp w placówkach służby zdrowia to bardzo skomplikowana materia, ponieważ na ogólne przepisy prawa pracy nakładają się liczne regulacje branżowe. Z uwagi na ogromny obszar zagadnień, z którymi spotyka się specjalista ds. bhp w zakładach opieki zdrowotnej, celem publikacji jest wskazanie jak: zorganizować szkolenia bhp dla różnych grup pracowników medycznych, oszacować ryzyko zawodowe, monitorować czynniki szkodliwe oraz uciążliwe występujące na stanowiskach pracy, w tym czynniki biologiczne, promieniowanie elektromagnetyczne, mikroklimat, hałas czy wibracje.

Nie pominięto także zasad profilaktyki zdrowotnej pracowników służby zdrowia, a zwłaszcza częstotliwości i rodzajów wymaganych badań lekarskich i właściwej organizacji czasu pracy (skrócony czas pracy, przerwy w pracy) na stanowiskach szczególnie narażonych na działanie czynników szkodliwych czy uciążliwych.

Czytelnik znajdzie tu także wymagania dla budynków i pomieszczeń placówek służby zdrowia, poszczególnych stanowisk pracy oraz zainstalowanych tam urządzeń.

Ułatwieniem w pracy specjalistów ds. bhp są zamieszczone w książce procedury postępowania oraz wzory niezbędnych dokumentów, w tym w razie wypadku przy pracy i w przypadku wystąpienia choroby zawodowej.

Końcową cześć publikacji nasi eksperci poświęcili zasadom kontroli placówek służby zdrowia przez inspektorów Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Państwowej Inspekcji Pracy oraz funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.

Książka BHP w służbie zdrowia" zawiera m.in.: zasady prowadzenia szkoleń w dziedzinie bhp, w tym przykładowy instruktaż dla lekarza stomatologa, sposoby szacowania ryzyka zawodowego dla pracowników podmiotów leczniczych z przykładową oceną ryzyka dla lekarza rodzinnego, informacje nt. badań i pomiarów czynników szkodliwych, wraz z wartościami dopuszczalnymi, terminarzem i rejestrami wyników badań, wymagania dla pomieszczeń i stanowisk pracy, zasady opieki profilaktycznej wraz z terminarzem badań i wzorami skierowań na badania, postępowanie w przypadku wypadku przy pracy lub w drodze do pracy wraz z pełną dokumentacją powypadkową, postępowanie po ekspozycji na szkodliwe czynniki biologiczne, zasady prowadzenia kontroli przez inspektorów pracy i procedurę odwołania od wydanych decyzji.

Zamawiając książkę, otrzymasz również darmowy miesięczny dostęp do portalu www. Ekspert Beck.pl (moduł BHP służba zdrowia), gdzie znajdują się, m.in.: wzory licznych dokumentów - w tym dokumentacja dotycząca bhp przy wykonywaniu prac związanych z narażeniem na zranienie ostrymi narzędziami, gotowe programy instruktaży stanowiskowych - m.in. lekarza stomatologa i pielęgniarki, karty oceny ryzyka zawodowego - także dla lekarza rodzinnego, ratownika medycznego, farmaceuty, salowej, masażysty, technika analityki medycznej, stomatologa, listy kontrolne - bhp w warunkach narażenia na promieniowanie optyczne, bhp w narażeniu na czynniki chemiczne stwarzające zagrożenie, bhp zatrudnionych w warunkach narażenia na zranienie ostrymi narzędziami.

Książka „BHP w służbie zdrowia” - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck.

Książka posiada 400 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "BHP w służbie zdrowia"
Anna Kujawa, Mateusz Kaczocha - autor m.in.:
Legislacja administracyjna. Repetytorium - okładka książki
Legislacja administracyjna. Repetytorium i testy Mateusz Kaczocha, Marcin Mazuryk;