pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Bezpieczeństwo w obszarach przygranicznych. Tom 2

Autor książki:

Barbara Kaczmarczyk

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 278 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788380198272
ISBN: 978-83-8019-827-2
Data: 2018-03-05
Cena wydawcy: 56.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Z dużym zainteresowaniem oddałem się lekturze kontynuacji rozważań przedstawionych w poprzednim tomie opracowania. Stanowi ona bowiem umiejętnie skonstruowaną odrębną część szerszej wypowiedzi. Z uznaniem odnieść się należy do przedstawionych w tej części interdyscyplinarnych rozważań mających charakter zarówno poznawczy, jak i utylitarny. Lektura tego tomu skłania do przekonania, że problem naukowy znajdujący swój wyraz w tytule został rozwiązany i stanowi jednocześnie podstawę do dalszej naukowej eksploracji zagadnień poruszanych w obu publikacjach. Mam nadzieję, że Autorzy tego tomu nie poprzestaną w swych poszukiwaniach, czego życzę wszystkim Czytelnikom tej oraz poprzedniej części pracy.

prof. dr hab. Bernard Wiśniewski
Dobrze się stało, że problem bezpieczeństwa w rejonach przygranicznych na trwale zagościł w dyskusji poświęconej bezpieczeństwu wewnętrznemu. To problem ważki, szczególnie dziś, kiedy zmierzyć się trzeba z wyzwaniami i zagrożeniami związanymi z migracją. Migracją w skali nieodnotowywanej od wielu lat. Migracją będącą zjawiskiem, z którym uporać się muszą naukowcy oraz osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa, regionu i społeczności lokalnych. Prezentowana praca jest wartościowym opracowaniem, do którego sięgnąć mogą również osoby zajmujące się edukacją dla bezpieczeństwa. Edukacją, która jest szczególnie dziś podstawą wszelkich działań zmierzających do zapewnienia akceptowalnego poziomu bezpieczeństwa ludzi.

dr hab. Robert Socha, prof. WSB

Książka "Bezpieczeństwo w obszarach przygranicznych. Tom 2" - Barbara Kaczmarczyk (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 278 stron i została wydana w 2017 r.